BTS osiągnęło kolejny sukces na YouTube w swojej karierze. Najnowszy teledysk zespołu zyskał 100 milionów odsłon w najszybszym tempie wśród k-popowych idoli w historii.

Zespół z Big Hit Entertainment ma na swoim koncie już kilka rekordowych sukcesów na YouTube. DNA z “Love Yourself: Her” osiągnęło pułap 100 milionów odsłon w 24 dni, co potem przebiło Fake Love z “Tear” z zaledwie ośmioma dobami od premiery. Najnowszy klip BTS pobił jednak te wyniki, przebijając wspomniany próg w niecałe pięć dni.

Idol to muzyczny eksperyment grupy, który połączył dźwięki tradycyjnej koreańskiej muzyki z gqom, stylem house’u popularnym w RPA. Tekst piosenki jest wyznaniem członków zespołu. Pokazują oni dumę z tego, co robią, kim są i jak dotarli do sławy. Utwór został bardzo dobrze przyjęty zarówno w Korei, jak i za granicą. Świadczą o tym chociażby all-kill w koreańskich notowaniach muzycznych i ponad 60 “jedynek” na światowych listach iTunes. Więcej o numerze, całym “Love Yourself: Answer” i ich popremierowych wynikach znajdziecie TUTAJ.

 

BTS ma już na koncie czternaście klipów, które mogą pochwalić się więcej niż 100 milionami odsłon. Oprócz Idol są to: DopeFireBlood Sweat & TearsBoy In LuvNot TodaySave MESpring DayDNADanger, I Need U, War of Hormone, MIC Drop i Fake Love.W „klubie 100 milionów”, oprócz BTS, są również PSY, BIGBANG, Taeyang, G-Dragon, 4Minute, HyunA, 2NE1, Girls’ Generation, Taeyeon, f(x), EXO, Super Junior, TWICE, BLACKPINK, Red Velvet, MOMOLAND, GOT7, SHINee, iKON oraz Chanyeol i Punch.

 

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.