Debiut długo wyczekiwanego girlsbandu z YG już niedługo. Co wiemy o nich do tej pory? Sprawdźcie!

Zaczęło się od plotek 29 maja, mówiących, że założyciel wytwórni, Yang Hyun Suk, planuje przedstawić światu nowy damski zespół. Decyzja ta miała być przełomowym posunięciem, bo od debiutu 2NE1 w 2009 YG Entertainment nie przedstawiło żadnej grupy kobiecej. Również sama agencja podkreślała wagę tego wydarzenia. Zapowiedziała również, że co tydzień ujawniać będzie po jednej członkini. Ten zwyczaj został przedłużony poprzez ujawnienie kolejnych informacji o zespole.

Pierwszego dnia czerwca poznaliśmy pierwszą dziewczynę. 20-letnia Jennie Kim znana jest już fanom wytwórni chociażby ze współpracy z G-Dragonem. W zespole pełnić będzie funkcję raperki i wokalu.

Tydzień później, do Jennie dołączyła Lisa. Pochodzi z Tajlandii, ma 19 lat i jest jedyną zagraniczną członkinią zespołu. Można się po niej spodziewać rapu i talentu tanecznego.

W trzecim tygodniu przedstawiona została kolejna wokalistka, Ji Soo. Ma 21 lat i kojarzyć ją możecie z teledysku Hi Suhyun I’m different.

Ostatnią członkinią jest Rosé, również wokalistka.

Fani zwrócili od razu uwagę, że wszystkie dziewczyny wybrane były do debiutu już kilka lat temu pod nazwą PINK PUNK. Jednak do tego nie doszło. Pod koniec czerwca wytwórnia poinformowała, że nowy girlsband nazywać się będzie BLACK PINK, co oznaczać miało, że artystki jednocześnie są dziewczęce i utalentowane.

Powstało też oficjalne konto na Instagramie, na którym pojawiło się logo zespołu. Aktualnie zostało jednak usunięte. Przedstawiało ono różowo-czarne yin yang. Natomiast sam logotyp grupy przypomina czcionką nową wytwórnię pod YG Entertainment – THE BLACK LABEL, do której należy Kush, Teddy (producent płyty Black Pink) oraz Zion. T.

W pierwszym tygodniu lipca mogliśmy zobaczyć jak dziewczyny radzą sobie z tańcem. Na oficjalnym YouTube zespołu pojawił się klip z treningu. Filmik dobija już do 6 milionów wyświetleń.

Wreszcie jednak nadszedł dzień, na który czekali fani. Wytwórnia podała datę debiutu Black Pink. Początkowo wiadomo było, że będzie to pierwszy lub ósmy sierpnia. Data została doprecyzowana parę dni później: poniedziałek, 8 sierpnia, godzina 20 KST. Trzy teledyski są już nakręcone, jednak w dniu debiutu usłyszymy jedynie dwie piosenki. Taka decyzja została podjęta ze względu na planowe prezentowanie kolejnych klipów do końca tego roku.

Rozpoczęło się wielkie odliczanie. Do dnia debiutu, codziennie pojawiać się będą nowe zdjęcia grupy i członkiń. Odliczanie będzie transmitowane na żywo poprzez Naver V, 8 sierpnia o godzinie 15 czasu koreańskiego, a teledyski pojawią się na oficjalnym YouTube zespołu o godzinie 20.

5 dni do debiutu:

4 dni do debiutu:

3 dni do debiutu:

Ale to nie wszystko na dzisiaj! Znamy już debiutancki singiel Black Pink. Nosić będzie nazwę BOOMBAYAH. Jest to wakacyjny utwór z szybkim rytmem.

Wyprodukowany jest przez Teddiego, który napisał utwór z pomocą Bekuh Boom. Warto zwrócić tutaj uwagę, kim jest ta artystka. Naprawdę nazywa się Rebecca Rose Johnson i ma 22 lata. Należy do agencji Warner Chappell, z którą związani są również LDN Noise. Bekuh Boom współtworzyła Eyes, Nose, Lips. Współpracuje również z CL, 2NE1, Lee Hi (napisała dla niej Blues), Jordin Sparks i R. Kelly’m. Prócz pisania tekstów i komponowania, sama występuje. YG widać na niej polega i można spodziewać się ciekawego projektu. Dowiemy się już niedługo!

2 dni do debiutu:

Prócz zdjęć teaserowych pojawiła się zapowiedź drugiego singla. Oryginalny tytuł to 휘파람, co można przetłumaczyć Whistle. Wytwórnia zapowiedziała, że jest to marzycielski kawałek o miłości. Prócz Teddiego, nad produkcją czuwał Future Bounce, który był jedną z osób odpowiedzialnych za aranżację i skomponowanie Daddy PSY. Bekuh Boom, tak samo jak w Boombayah, napisała tekst.

1 dzień do debiutu:

Jutro, 8 sierpnia, o godzinie 8 polskiego czasu rozpocznie się występ debiutowy Black Pink na VLIVE, który możecie obejrzeć pod tym LINKIEM. O 13 świat ujrzą dwa teledyski: BOOMBAYAH Whistle!

 

Chcecie wiedzieć więcej? Przeczytajcie poprzednie artykuły o BLACK PINK:

Jennie Kim oficjalnie w nowym girlsbandzie YG!

Druga członkini nowego girlsbandu YG już znana!

Kim Ji Soo w nowym zespole YG

Rosé dołączyła do nowego zespołu YG

Znamy nazwę nowego girlsbandu YG

Dance practice Black Pink

[AKTUALIZACJA] Znamy datę debiutu Black Pink!

 

źródła: (1), (2), (3), (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.