Rozmawiając o damskim rapie, nie można pominąć tej pani – Jessi!

Pisaliśmy już o niej przy okazji WU o Jero. Raperka swojego czasu należała do trio Lucky J, jednak grupa rozpadła się w 2016 roku i artyści kontynuują swoje kariery solowo. Co ciekawe, przeszła pomyślnie przesłuchania do SM Entertainment, ale finalnie zrezygnowała ze współpracy z wytwórnią.

Jej pierwsza solowa płyta, „UN2VERSE”, jest kwintesencją stylu, który sobą reprezentuje. Jessi to pewna siebie, seksowna i zadziorna kobieta, a jednocześnie sentymentalna. Radzi sobie dobrze i z rapem, i ze śpiewem. Jest przykładem dla młodych Koreanek, które chcą pokazać swój raperski talent. Jej styl można porównać do Nicki Minaj – „UN2VERSE” przypomina album „Pink Friday: Roman Reloaded” amerykańskiej raperki. Polecamy przesłuchać cały krążek, w skrócie – znajdziecie na nim trochę elektroniki, trapu, konkretnego rapu i mocnego wokalu. Na zachętę promujący numer „na bogato”- Gucci.


Jessi brała udział w pierwszej edycji Unpretty Rapstar, a już w kolejnym sezonie była mentorką. Pojawiła się również w High School Rapper w towarzystwie Babylona. Razem ze swoją przyjaciółką z Girls’ Generation, Tiffany, wystąpiły w pierwszy sezonie Sister Slam Dunk, zakończonym kawałkiem Shut Up, wyprodukowanym przez twórcę JYP Entertainment. Już w 2015 roku Park Jinyoung zaprosił Jessi do współpracy przy Who’s your mama?


Pełne imię Jessi to Jessica Ho Hyun Ju. Przyszła na świat w Nowym Jorku i w wieku piętnastu lat przeniosła się do kraju swoich rodziców, aby zadebiutować jako wokalistka. W 2006 roku dołączyła do zespołu Uptown, zastępując Yoon Mirae. Po trzech latach przerwała muzyczną karierę w Korei i wróciła do Stanów.


Wciąż jako wokalistka, zadebiutowała z Lucky J, które przetrwało do 2016 roku. W międzyczasie Jessi zaczęła zmieniać swój image i kierować się w stronę rapu. Jednym z pierwszych kawałków jest SSENUNNI. Piosenkarka stała się ostrą raperką, która nie wpisywała się w standardy koreańskich idolek. Jej zachrypnięty, ciężki głos był coraz bardziej słyszalny na rynku. W teledysku zobaczyć można rapera Flowsika, do którego Jessi nawiązuje w słowach: „You think you Flowsik, but my flow more sicker” (ang. „Myślisz, że jesteś Flowsikiem, ale moje flow jest lepsze”).

 
Jessi jest artystką świadomą swoich atutów i nie boi się nimi chwalić. Możecie ją zaobserwować na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.