Inspirują go amerykańscy artyści soul i R&B. Czy on sam jest w stanie im dorównać? Posłuchajcie Jero!

Co w nim wyjątkowego? Głos! Jeśli lubicie muzyczne doznania, jakie serwują nam Afroamerykanie, śpiewając soul czy R&B, to powinniście być usatysfakcjonowani tym, co prezentuje Jero. Jego głos lekko wibruje na końcu fraz, przy czym jest niesamowicie czuły i namiętny.

Zacznijmy od jednego ze świeższych materiałów, teledysku do Delusional. Muzyk skomponował melodię i napisał słowa. Produkcją zajął się Damon Sharpe, producent Jennifer Lopez, Ariany Grande, Pitbulla, SHINee, 2PM, GOT7 czy BoA. Jest to dobrze wykonana soulowa piosenka z elektronicznym brzmieniem. Rytm, choć spokojny, zachęca do podrygiwania. Czystość głosu Jero jest lekko przygłuszona echem i ładnie wpleciona w melodię. 
Wraz z Delusional wyszła piosenka Birthday BLU, stworzona przy pomocy producenta BUM, pracującego z EXO i NU’EST. Jest zdecydowanie bardziej skoncentrowana na elektronicznych dźwiękach, efektach syntezatora i zabawie głosem.

 
Na Instagramie oraz SoundCloud Jero znajdziecie kilka koreańskich coverów zagranicznych arystów, np. Justina Bieber’a. Oprócz tego artysta nagrał swoją wersję tanecznego wyzwania z zeszłego roku, „Juju on the beat”. Swoje umiejętności i lekkie kroki, Jero pokazał w teledysku artysty Eru Garosu-gil. Jednak sama choreografia to nie wszystko, co warte jest uwagi w tym nagraniu. Skupcie się na głosie Jero i wysokich dźwiękach, które czysto wyciąga. Interesują Was pozostali dwaj tancerze? Są nimi choreograf SM Entertainment Kasper oraz członek JustJerk Crew Young-J.

Żeby Was rozruszać dorzucimy D (Half Moon) Dean’a w remixie Jero. Spokojny utwór nabrał tempa i energii. Jego wersja straciła za to słodycz, którą słyszymy w oryginale. Nie oznacza to jednak, że kawałek nie może się podobać. Jest on innym spojrzeniem na ten sam materiał.


Swoją muzyczną karierę Jero rozpoczął od zespołu Touch, jednak już po dwóch latach piosenkarz dołączył do armii. W grupie pełnił funkcję głównego wokalu. W teledysku Rockin’ the club możecie śledzić go od 15. sekundy. Styl zespołu był jednak jedynie punktem wyjściowym do dalszej kariery.

Po odbytej służbie muzyk nie wrócił jednak do Touch, ale rozpoczął współpracę z wytwórnią YMC i w lipcu zaprezentował się z raperami Jessi (Jessica Ho) i J’Kyun (Kim Jeong Tae) jako trio Lucky J. Przyjął wtedy pseudonim J’Yo. Był tancerzem i wokalem zespołu. Grupa istniała do sierpnia 2016 roku. Każdy z muzyków działa obecnie solowo.


Pierwszy oficjalny solowy utwór pod skrzydłami wytwórni Echo Global Group wyszedł 11 sierpnia 2016 roku. Airplane jest energetyczne i wpisuje się w wakacyjną atmosferę. Jeśli słyszeliście kiedyś rockowy zespół Fall Out Boy, to głos Jero może Wam trochę przypominać frontmena grupy – Patricka Stumpaw łagodniejszej wersji.


Jessi nie odeszła z YMC Entertainment i niedawno nagrała utwór Don’t make me cry. W teledysku pojawia się właśnie Jero. Raperzy wciąż się przyjaźnią i nawzajem wspierają.

Który utwór Jero przypadł Wam najbardziej do gustu?

 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)(6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.