Duża wytwórnia, która wspiera artystę dla jednych może być niczym wygrany los na loterii, zaś dla innych przekleństwem. Z takiego założenia wyszła Lim Kim, która postanowiła postawić na muzyczną niezależność i odciąć się od k-popowego systemu. Jak zmiana wpłynęła na karierę artystki? Poznajcie naszą najnowszą bohaterkę Wartego Uwagi! 

Kariera Lim Kim rozpoczęła się od spontanicznego udziału w nowojorskim przesłuchaniu do Superstar K3, gdzie jeszcze jako uczennica liceum w New Jersey wystąpiła z Do Dae Yoonem. Togeworl, bo taką nazwę przybrał duet, przeszedł eliminacje, aby następnie wylecieć do Seulu, gdzie ostatecznie zajęli trzecie miejsce w konkursie. 

Po zakończeniu programu muzycy zdecydowali się pozostać w Korei, gdzie podpisali kontrakt z Mystic89. W lutym 2012 roku duet zaprezentował swój pierwszy kawałek, który był częścią ścieżki dźwiękowej do programu stacji TVN – “The Romantic”. Po roku przerwy w aktywnościach Lim wystąpiła w dramie “Flower Band”, na której potrzeby wydała dwa utwory: Two Months oraz duet z L z Infinite – Love U Like U.

Zgodnie z planem, członkowie Togeworl mieli zadebiutować wspólnie w 2013 roku. Jednak z powodu problemów w szkole Dae Yoon wrócił do USA. W związku z tym agencja artystów postanowiła, że Kim zadebiutuje solowo. W efekcie tej decyzji w czerwcu 2013 roku usłyszeliśmy pierwsze EP artystki “A Voice”, której singlem promocyjnym zostało All Right.

Poprzedni krążek cieszył się sporym powodzeniem na koreańskich listach przebojów, więc Kim szybko powróciła z nowym materiałem. We wrześniu 2013 roku wokalistka wydała mini-album zatytułowany “Her Voice”.  Solistka postawiła ponownie na proste historie miłosne zestawione z popularnym w tamtych latach synth-popem. Teledysku doczekały się dwa utwory z albumu – Rain oraz Voice.

Na powrót Lim fani nie musieli czekać długo. W listopadzie 2013 roku wokalistka zaprezentowała swój pierwszy, pełny album – „Goodbye 20”. Tym razem tytułowym utworem zostało wpadające w ucho pożegnanie swoich nastoletnich lat. Kim w kawałku stawia sobie pytania, które nurtowały niejednego z nas, gdy przekraczał barierę dwudziestych urodzin.

Ostatnim wydanym przez Lim krążkiem pod szyldem Mystic Entertainment był mini-album „Simple Mind”. Płyta ukazała się w kwietniu 2015 roku, z ponownie dwoma tytułowymi kawałkami. Usłyszeliśmy wtedy glam-popowe Love Game oraz pełne pewności siebie Awoo. Niewiele ponad rok później artystka zdecydowała się nie przedłużać kontraktu z dotychczasową agencją.

Niespodziewanie, po długiej przerwie Lim Kim postanowiła powrócić na scenę w nowej odsłonie. Artystka powołała niezależną wytwórnię LIM COMPANY i pod jej skrzydłami w październiku 2019 roku wydała EP „Generasian„. Krążek porzucił łatwą w odbiorze, popową stylistkę na rzecz odważnego, alternatywnego hip-hopu z wpływami klasycznej muzyki pochodzącej z Azji. Projekt ma głównie poruszać temat spostrzegania azjatyckich artystów na rynku. Zaledwie miesiąc temu na SNS artystki pojawił się klip do YELLOW, który pozostawia otwarte drzwi dla nadchodzących projektów Lim Kim.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z muzyką Lim Kim, możecie śledzić ją na Instagramie

źródło zdjęcia: Oficjalny Instagram Lim Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.