Jest artystą, który dopiero walczy o zaistnienie na rynku koreańskim. Warto więc przyjrzeć się co robi. Jak się nazywa? Babylon!

Co kwalifikuje Babylon’a do artysty Wartego Uwagi? Lee Jong Min, bo tak się naprawdę nazywa, na koreańskiej scenie R&B działa już od jakiegoś czasu, jednak solową karierę rozpoczął dopiero w 2015 roku. Wyróżnia się bardzo czystym głosem, który sprawdza się jako wokal towarzyszący, ale i główny. Większość jego utworów jest spokojna, a stylem nawiązuje do R&B z lat 90-tych.

Zaczynał od 5-osobowego zespołu N-Train, jednak ta przygoda bardzo szybko się skończyła. Dołączył do dwóch wytwórni: Max Mind Music i Last Nite. Na YouTube agencji znajdziemy jego remake’i Ciary czy Musiq Soulchild. Słychać, że preferuje wolniejsze tempo, rytm „na dwa” i piosenki o miłości.


Ponownie w koreańskim meanstream’ie pojawił się w piosence Gaeko (Dynamic Duo) i Yankie’go CheersDo tej współpracy został zaproszony przez Zico (Woo Ji Ho, Block B). Piosenka ukazała się w styczniu 2015 roku. Śpiewając refren, Babylon mocno zaznacza w niej swoją obecność. Dzięki niemu, kawałek jest płynny, a teledysk zyskuje na scenach tańca.

Debiutancki utwór Babylon’a, PRAY , pojawił się w czerwcu 2015 roku. Cechuje go wyraźna linia basowa, połączona z niskim głosem wokalisty. Jest to raczej rzadkość, bo artysta śpiewa głównie w wyższych tonacjach.

W tym samym miesiącu Babylon wypuścił remake kawałka z lat 90-tych, Before You Walk Out Of My Life z udziałem rapera Take One. Pięć miesięcy później pojawił się teledysk do BABO z melodią z tego samego kawałka w wersji amerykańskiej piosenkarki Monici. Tym razem zamiast Take One, pojawił się Nafla.

Natomiast po kilku dniach lider Block B, Zico (Woo Ji Ho), wydał utwór Boys And Girls, dzięki któremu Babylon został zauważony przez większą grupę słuchaczy koreańskiej muzyki. Kawałek jest bardzo pozytywny, a teledysk, wydany w listopadzie, przypomina o wakacyjnej zabawie i wspólnym tańcu. Według strony OSEN, Babylon jest jednym z niewielu artystów, który potrafi zarazem śpiewać, tańczyć i rapować.


Na początku 2016 roku piosenkarz pojawił się w programie „Yu Huiyeol’s Sketchbook”, w którym prowadzący zapowiedział go jako artystę, który „zostanie zauważony w 2016 roku”. Babylon wykonuje tam krótki cover H.O.T. Free to Fly, prezentując swoje wokalne zdolności. Yu Hyuiyeol przyznał, że jego głos jest „delikatny i czysty jak woda”.

W kwietniu piosenkarz wydał swój pierwszy, solowy singiel zatytułowany „Between Us”. Na krążku znalazły się dwa utwory: U & Me (z Dok2) i Raining Street (z HA:TFELT).

U & Me to spokojna, romantyczna piosenka. Melodia grana „na dwa” zachęca do wsłuchania się w głos Babylona i rapu Dok2. Dodatkowo w teledysku, zobaczymy fragment zmysłowej choreografii. Raining Street jest delikatnym kawałkiem zaśpiewanym w duecie. Babylon’owi towarzyszy bowiem Yenny, znana też jako HA:TFELT, członkini Wonder Girls.

 

Najnowszy materiał od Lee Jong Min’a to FANTASYStylem nie odbiega od wcześniejszych utworów, w teledysku jest natomiast dużo więcej tańca.

Z licznych kolaboracji artysty, warto przesłuchać duet z Jessi. Zaśpiewali wspólnie piosenkę Rity Ory Body on Me. Gościnnie Babylon’a usłyszeć można było też w blu rapera IRON. Tym razem jest on bardziej zadziornyRównież Paloalto zaprosił go do współpracy przy Good Times. Z tą piosenką, można było go zobaczyć w Show Me The Money 4. Znajdziecie ją również w remixie na Soundcloud.

Wartymi przesłuchania jest też Juicy Apple – piosenka z Kris na hiphopowym samplu w starym, olschoolowym stylu, czy The Body Remix 'TIGHT’ z Owen Ovadoz’em.

 

Obecnie Babylon należy do wytwórni KQ Produce, która jest podwytwórnią KQ Entertainment, razem z Seven Seasons (wytwórnia Block B – przyp. red.). O połączeniu firm mogliście przeczytać na naszej stronie. Nie dziwne więc, że na początku lipca mogliśmy zobaczyć jego duet z P.O. (Pyo Ji Hoon, Block B) w KBS Music Bank.

Babylona znajdziecie na: YouTube KQ, YouTube MMM EntSoundcloud, Instagram i Facebooku.

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.