Uważana jest za jedną z najważniejszych kobiet hip-hopu w Korei Południowej. Doceniania jest nie tylko za rap, ale i też umiejętności wokalne. Poznajcie Yoonmirae!

Natasha Shanta Reid to koreańska artystka urodzona w Texasie w Stanach Zjednoczonych. Debiutowała w 1997 roku z grupą Uptown, jednak po 3 latach zespół się rozpadł. W międzyczasie, wspólnie z piosenkarką Annie, stworzyły duet Tashannie i nagrały chociażby utwór Caution. Początki jej kariery to klasyczny hip-hop w wykonaniu amerykańskim, a także tak zwany g-funk (gangsta funk). Ich twórczość podobna była do stylu Vanilla Ice, a później też Dr. Dre czy Snoop Dogga.

Solowy debiut to rok 2001 i płyta „As Time Goes By”. Artystka pozostała przy stylu hip-hopowym i R&B, który w tamtych czasach królował na światowych parkietach i w słuchowiskach.


Drugi album „Gemini” pokazuje jak utalentowaną jest raperką. „To My Love”, nagrane w studiu SM Entertainment, łagodzi temperament artystki – płyta jest zbiorem szesnastu spokojnych piosenek, w których nie usłyszymy ostrego rapu Tashy. Kolejny krążek pojawił się po 5 latach, w 2007 roku. Poprzez „T3” Yoonmirae dzieli się swoimi doświadczeniami o dyskryminowaniu w Korei osób mieszanych ras (jej mama jest Koreanką, ojciec natomiast to Afroamerykanin). Historię jej życia usłyszymy chociażby w Black Happiness.

Wspólnie ze swoim obecnym mężem, Tiger JK, i producentem Bizzy’m założyli grupę MFBTY (My Fans Better Than Yours) tworząc pełne energii trio. Do współpracy zaprosili też innych raperów, takich jak Rap Monster z BTS, Chanyeol z EXO, czy Baro z B1A4 (można ich było usłyszeć podczas występów live SMA 2015 czy Dream Concert 2015).Grupa na swoim koncie ma też spokojniejsze numery, takie jak 6AM czy Angel, w którym zobaczymy Jordana, syna Yoonmirae i Tigera. Para działa też charytatywnie na rzecz przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Wzięli nawet udział w sesji dla Vogue Korea razem z synem, co można zobaczyć na nagraniu KBS TV.Yoonmirae to jednak nie tylko twórczość stricte hip-hopowa. Już wielokrotnie udowodniła, że ma mocny głos i bardzo dobrze śpiewa. Na swoim koncie uzbierała szereg projektów do dram oraz gościnnych udziałów u innych muzyków. Usłyszymy ją we wzruszającym ALWAYS w „Descendants of the Sun”.


Delikatność i kobiecość jej głosu zauważyć mogli ci, którzy obejrzeli „Who are you: School 2015”.


Soundtrack do „It’s Okay, That’s Love” również zawiera piosenkę zaśpiewaną przez Yoonmirae.

Jeszcze Wam mało?
W jej dawnych klimatach usłyszeć ją można w zeszłorocznym projekcie #Capture The City, gdzie po raz kolejny prezentuje wysoki poziom rapu.


Yoonmirae na początku października pojawiła się również w piosence Ailee Home.


Co z nowości? Chociażby singiel w dwóch wersjach językowych i udział na płycie Far East Movement (wersja angielskojęzyczna pod tym linkiem).

Materiał ciągle się powiększa, ponieważ Yoonmirae jest jednym z artystów zaproszonych do stworzenia soundtracku nowej dramy SBS – „Legend of the Blue Sea”, której pierwsze dwa odcinki zostały już wyemitowane.

Artystkę znajdziecie na: Instagramie, Facebooku i Twitterze

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.