Nowa piosenka BLACKPINK podbija notowania i osiąga międzynarodowy sukces.

As If It’s Your Last pokazuje pełną zabawy i pozytywnej energii różową stronę BLACKPINK. Chociaż ta barwa przeważa w otoczeniu dziewcząt w klipie, ma jednak swój charakter i nie jest cukierkowa. Teledysk jest wypełniony kolorami, neonowym oświetleniem i wymyślnymi strojami.

Produkcją utworu zajął się Teddy, do którego dołączył Future Bounce i Lydia Peak. Tekst natomiast powstał przy współpracy Teddiego z Choice37 oraz Brother Su. As If It’s Your Last to piosenka o miłości, a dokładnie o celebrowaniu chwili pełnej uczucia, jak gdyby to był ostatni wspólny moment lub dzień z ukochaną osobą. Kawałek rozpoczyna się mocnym, basowym brzmieniem, które słyszymy w tle. Melodia w refrenie przypomina stare kawałki BIGBANG i 2NE1, jednak Teddy odświeżył dawny styl kultowych grup. W połowie utworu akcja skupia się na pełnym temperamentu solo Lisy, która oprócz rapu w języku angielskim, pokazuje swój taniec w towarzystwie dwóch dziewczyn. 

Przed premierą, Jisoo przyznała, że choreografia jest łatwa do naśladowania, a ponadto jest w niej dużo słodyczy i uroku. Na kanale zespołu można obejrzeć również nagranie zakulisowe.


W przeciągu 24 godzin As If It’s Your Last odtworzono 13 milionów razy. BLACKPINK jest zatem na szczycie listy k-popowych grup, które osiągnęły pułap 10 milionów odsłon w najkrótszym czasie (dokładnie 12,66 miliona w 22 godziny). Wcześniej taki sukces świętowało TWICE (24 godziny) i BTS (21 godzin).

Piosenka zauważona została na międzynarodowych notowaniach. W najlepszym momencie znajdowała się na szczycie w 18 krajach (po trzech godzinach od premiery podbiła notowania w 15 państwach). W Polsce piosenka uplasowała się na 7. miejscu.

Już pierwszego dnia As If It’s Your Last ukazało się w pierwszej dziesiątce międzynarodowego rankingu iTunes.

 

W Korei piosenka debiutowała na 12. miejscu, a już dobę później pojawiły się na pierwszym miejscu. Obecnie (23 czerwca, godzina 19:40) BLACKPINK są na drugim miejscu – pierwsza pozycja należy do MAMAMOO z Yes I Am, jednak różnica punktowa między zespołami jest minimalna.

Girlsband pojawi się w sobotę w programie MBC Show! Music Core.

Pierwsze zapowiedzi powrotu dziewczyn pojawiły się w połowie miesiąca, o czym mogliście przeczytać na naszej stronie.

źródło: (1)(2)(3)(4)(5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.