Girlsband wydał piąty mini-album w swojej karierze.

Ten comeback z pewnością można nazwać letnim i wakacyjnym. Płyta, wydana 22 czerwca, wyróżnia się od poprzednich wydań MAMAMOO nowoczesnym podejściem do muzyki i nastawieniem na taneczne kawałki. Odchodząc od konceptu retro, dziewczęta chciały jednocześnie zachować atmosferę i styl określony wyłącznie dla nich, a dodatkowo wyekspandować go do innych gatunków muzycznych.

Yes I Am jest piosenką opartą na kontrastach. Proste i minimalistyczne melodyjnie zwrotki rekompensują refreny, w których bardzo dużo się dzieje. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów MAMAMOO, ten utwór utrzymany jest w stylu funk i disco. W teledysku wiele scen ma jednolite tło i żywe kolory. Z niektórych kostiumów możemy rozpoznać ubrania, jakie miały na sobie dziewczęta na MOOSICAL’u. Za kompozycję i tekst odpowiada Kim Do Hoon, jeden z założycieli wytwórni Rainbowbridge World. W pisaniu słów pomagały także Solar, Moonbyul i Hwasa.

Zapowiedź z choreografią mogliśmy zobaczyć kilka dni przed premierą „Purple”, a pełen teledysk pojawił się dzień przed oficjalnym wydaniem płyty. AZE GAG, tłumaczone także jako Dad Jokes, nie bez powodu ma taki tytuł. Piosenka przepełniona jest żartami i grami słownymi. Jedna z nich spowodowała oburzenie wśród słuchaczy i oskarżono girlsband o brak szacunku do innych religii. W jednej ze scen dziewczęta pojawiły się z kropką na czole mającej nawiązywać do buddyzmu (a nie, jak niektórzy sądzili, do hinduizmu lub kultury Indian). Towarzyszyły im słowa ’부처핸섬’, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Buddha handsome. Tekst miał być żartem słownym, ponieważ brzmi bardzo podobnie do angielskiej frazy ’put your hands up’ (ang.’podnieście ręce’). Po pojawieniu się oskarżeń, teledysk został natychmiastowo usunięty i zastąpiony edytowaną wersją klipu.

  1. 나로 말할 같으면 (Yes I am)
  2. Finally – kawałek EDM stworzono wprost na wakacyjne imprezowe wieczory. Oddaje uczucia dziewczyny, która spotyka mężczyznę w „jej typie”. Choć minęło dużo czasu, jest szczęśliwa, że w końcu może poczuć euforię pochodzącą z zakochania.
  3. 구차해 (Love&Hate) – solowy utwór Moonbyul, którego jest współtwórczynią. Raperka przez większość piosenki śpiewa, pokazując swoje zdolności wokalne. Po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć utwór na koncercie MOOSICAL w marcu. Nagrana jest w stylu R&B połączonym z hip-hopem. Jej celem jest wzbudzenie w słuchaczach pozytywnych uczuć, ponieważ opowiada o znikającej samotności w momencie, kiedy jesteśmy kochani przez drugą osobę. W refrenie usłyszymy głos Wheein.
  4. 아재개그 (AZE GAG)
  5. 다라다 (DA RA DA) – jest to efekt współpracy Jeff Bernata, Wheein oraz B.O, tekściarza i piosenkarza, młodego pod względem stażu na rynku muzycznym. Kawałek poprzez swój całokształt przedstawia szczęśliwą i niewinną miłość. Proste powtórzenia w tekście nadają jej lekkości i urozmaicają uroczą atmosferę piosenki. Niedawno mogliśmy zobaczyć proces powstawania piosenki w studiu nagraniowym. Zdecydowanie polecamy zainteresowanie się B.O, ponieważ młody muzyk ma w sobie wiele potencjału!

Korea doceniła comeback MAMAMOO i do tej pory są wysoko we wszystkich rankingach muzycznych. 1,5 godziny po wydaniu, Yes I Am osiągnęło drugie miejsca na genie i Bugs. Godzinę później, pojawił się na pierwszej pozycji listy MelOn, zarazem zajmując drugie miejsca na reszcie notowań i trzecie na Naver. 4,5 godziny po premierze piosence udało się dojść do czołówki na Mnet. Wszystkie wyniki znajdziecie poniżej (żeby powiększyć wystarczy kliknąć).

MAMAMOO odbyły także swój pierwszy Comeback Stage w Mnet M!Countdown z Yes I Am oraz AZE GAG. Oprócz tego, wystąpiły także w KBS Music Bank [Yes I Am | AZE GAG], MBC Show Music Core [Yes I Am | AZE GAG] i Yu Huiyeol’s Sketchbook [Yes I Am | Songs Medley]

 

 

Wraz z dniem premiery krążka, serwis Star Naver opublikował zakulisowe zdjęcia z planu filmowego Yes I Am. Zobaczcie je poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.