Nowy mini-album grupy jest zarazem drugim krokiem w całorocznym projekcie czterech pór roku. Znajdziemy na nim letnie propozycje od girlsbandu, jednak tym razem nie są to nuty delikatne i pełne zabawy. Teraz MAMAMOO postawiło na seksapil swoich członkiń.

To już drugi album, jaki zapowiedziano w serii „Four Season”. Pierwszy z nich, „Yellow Flower” (ang. żółty kwiat) dedykowany był maknae zespołu, czyli Hwasie. Wydano go w czasie wiosny. Kolejny krążek to „Red Moon” (ang. czerwony księżyc). Tym razem jego główną bohaterką jest Moonbyul. Jak możemy przeczytać z interpretacji Paint Me – tytułowy kolor oznacza pasję, jaka rodzi się podczas związku.

Całą płytę promuje Egoistic. Jak Starry Night było już eksperymentem w stronę muzyki, której MAMAMOO nigdy nie eksplorowało, tak Egoistic zupełnie odrzuca każdy koncept, w jakich do tej pory widzieliśmy dziewczęta. Skorzystały one z trendu, który od jakiegoś czasu króluje w Korei – latynoskich beatów, które mogliśmy usłyszeć m.in. u Super Junior lub NU’EST W. Piosenka nagrana jest w stylu reggaeton, a najlepiej dowodzą o tym riffy gitarowe. Tekst opowiada o kobiecie, która stawia na swoim i pragnie takiego samego oddania od swojej miłości, jaką ona mu przekazuje. Mężczyzna jednak uparcie zachowuje się arogancko i nie zależy mu na uczuciu.

Na „Red Moon” znalazło się w sumie 6 utworów. Oprócz Egoistic, teledysk otrzymał Sky! Sky! (Pure). Była to jednocześnie reklama gry ICARUS M. Kolejnym numerem, który możemy rozpoznać, jest SELFISH Moonbyul.

  1. Midnight Summer Dream – nawiązuje do koreańskiego zwyczaju oglądania horrorów podczas letnich upałów. W swojej partii rapu, Moonbyul zawarła historię o tym, jak kiedyś spotkała ducha starszego mężczyzny.
  2. Egoistic
  3. Rainy Season – spokojna piosenka R&B została wydana wcześniej jako zapowiedź do całego albumu. Utwór zyskał dużą popularność na koreańskich rankingach muzycznych, zdobywając kilka pierwszych miejsc.
  4. Sky! Sky! (Pure) – twórcami piosenki jest duet Iggy Youngbae (m.in. Me Gustas Tu, GFRIEND, Breathless ASTRO). Charakterystyczny styl producentów jest czymś, z czym członkinie MAMAMOO zmierzyły się po raz pierwszy w swojej karierze. Do piosenki powstał teledysk we współpracy z ICARUS M.
  5. Sleep In The Car – utwór jest przedłużeniem 1cm (Taller Than You), które wyszło w lutym 2016 roku. Jej inspiracją jest przekomarzanie się dwóch członkiń, Solar i Wheein, które przerodziło się z pozbawioną głębszego sensu wymianę zdań. Usłyszymy tutaj hip-hopowy beat z trapem.
  6. SELFISH – solowy utwór raperki zespołu, Moonbyul. Piosenka została wydana jako podwójny singiel w maju tego roku. Usłyszymy w nim głos Seulgi z Red Velvet. O SELFISH mogliście przeczytać również na naszej stronie TUTAJ.

 

Tytułowa piosenka „Red Moon” zajęła wysokie pozycje na koreańskich rankingach muzycznych i do tej pory stabilnie trzyma się górnych części listy. Poniżej prezentujemy wyniki z 19:30 KST, 1,5 godziny po wydaniu albumu, oraz o 21:30 KST, kiedy MAMAMOO zdobyło pierwszy pierwsze miejsca.

Promocyjne występy w programach trwają od kilku dni. MAMAMOO pojawiły się już w Mnet M!Countdown, KBS Music Bank oraz SBS Show! Music Core. Drugą piosenką, którą zespół wybrał na scenę jest Sleep In The Car.

Z okazji wydania nowej płyty, MAMAMOO opublikowało także zakulisową galerę z planu filmowego teledysku. Wszystkie zdjęcia pochodzą z portalu Naver StarCast:

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube MAMAMOO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.