Super Junior wrócił z rozszerzoną wersją swojego najnowszego albumu. Usłyszeliśmy dzięki niemu cztery świeże kawałki. Co warto wiedzieć o „Replay”?

Płyta zakończyła trylogię „Play-Pause-Replay”. „Play” to ósmy pełny album boysbandu, który usłyszeliśmy w dzień 12. rocznicy istnienia Super Junior. Kilka tygodni po premierze ukazała się jego reedycja – „Pause”. Znajdziemy na niej utwór Super Junior-K.R.Y., Shadowless. Dostępny jest on jednak wyłącznie na fizycznej wersji krążka. Rozszerzoną wersję listopadowego krążka, “Replay”, promuje singiel Lo Siento, co oznacza „przepraszam”. Usłyszymy w nim amerykańską wokalistkę, Leslie Grace. Na albumie znalazła się także koreańska odsłona piosenki, w której wystąpiły członkinie KARD: Jiwoo oraz Somin. 

Lo Siento jest wynikiem pracy wielu osób. W tworzenie utworu zaangażowany był między innymi duet Play-N-Skillz, który ma na swoim koncie nagrody Grammy. Słowa są natomiast autorstwa Kenzie, której pomagali Mario Caceres, Yasmil Marrufo oraz Leslie Grace. Przy swoich partiach tekstu pracowali także członkowie SuJu – Heechul i Eunhyuk. Jest to energiczna, upbeatowa piosenka, stylizowana na latynoski pop. Uwydatniają to charakterystyczne dźwięki gitary, zmieszane z housowymi rytmami. Tekst łączy w sobie trzy języki – koreański, hiszpański oraz angielski. Jest rozmową pomiędzy mężczyzną a kobietą, którzy siebie pragną. Wspólnie dochodzą jednak do wniosku, że nie warto się spieszyć, jeżeli w grę wchodzą uczucia.

Teledysk do Lo Siento świetnie oddaje charakter utworu. Jest żywy i kolorowy. Owocowe symbole, zmysłowa choreografia i sceny damsko-męskie tworzą go jednak jednym z najbardziej seksualnych klipów Super Junior.

Magazyn Billboard miał okazję zapytać Leslie Grace o jej odczucia względem nowego singla. „Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mogę współpracować z Super Junior i Play-N-Skillz w sposób, który nigdy wcześniej nie był wykorzystany w k-popie ani w latynoskim popie”, powiedziała piosenkarka. „Wierzę, że siła muzyki do łączenia ludzi ze wszystkich kultur to jej prawdziwe piękno.”

Oprócz tytułowego singla, na „Replay” usłyszeliśmy trzy nowe piosenki: Me & U, Super Duper oraz Hug.

Me & U to wesoła, skoczna, taneczna piosenka. Charakteryzują ją upbeatowy rytm retro oraz chwytliwy refren, który szybko wpada w ucho. Jej brzmienie przywodzi na myśl Devil, które usłyszeliśmy w 2015 roku. Jest wyznaniem mężczyzny, który zakochał się od pierwszego wejrzenia. Obiecuje swojej wybrance, że zawsze będzie obok, gdy będzie tego potrzebowała. Przyznaje, że zrobi dla niej wszystko. 

Lider Super Junior, Leeteuk, był zaangażowany w tworzenie Super Duper. Po raz pierwszy fani mieli okazję usłyszeć ten kawałek podczas koncertów „Super Show 7”. W marcu został oficjalnie wydany w ramach muzycznego projektu SM Entertainment, STATION. Teledysk do piosenki znajdziecie TUTAJ. Jest to taneczny utwór, który zbudowany jest na mocnych dźwiękach syntezatora 808 i innych elektronicznych beatach. 

Yesung z pomocą Min Yeon Jae stworzyli utwór pod tytułem Hug. Kawałek to delikatna, spokojna ballada, w której usłyszymy głównie gitarę i perkusję. Jej tekst zadedykowany jest ELF, którzy są z zespołem na dobre i na złe. Grupa przeprasza w nim za niezręczne sytuacje, które im się przydarzały. Dziękuje również fanom za zostanie przy ich boku mimo przeciwności. Członkowie zespołu obiecują, że od teraz będzie już tylko lepiej. 

Album zdobył popularność na międzynarodowym iTunes. Łącznie znalazł się na pierwszym miejscu w 28 państwach świata. Poniżej znajdziecie wyniki z 12 kwietnia, 21:00 polskiego czasu.

Dzięki dobrym wynikom na świecie, „Replay” trafiło na drugą pozycję w dziennym zestawieniu najpopularniejszych albumów iTunes z dnia 12 kwietnia:

Do tej pory zespół zdążył zaprezentować się w najważniejszych muzycznych show. Tak jak wcześniej zapowiadano, w występach nie brał udziału Heechul. Boysbandowi towarzyszyły jednak członkinie KARD. Zobaczcie Lo Siento z czwartkowego M!Countdown:

SM Entertainment udostępniło na swoim Naverze galerię zdjęć zza kulis kręcenia teledysku do Lo Siento. Fotografie znajdziecie także u nas:

 

źródła: (1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Naver SMTOWN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.