Każdy fan SM Entertainment powinien ją znać! To ona stoi za hitami idoli z największej wytwórni w Korei.

Kenzie, a właściwie Kim Yeon Jung, jest jednym z kluczowych producentów i tekściarzy w SM Entertainment. Współpracę z wytwórnią rozpoczęła w 2002 roku, trzy lata po ukończeniu sławnego Berklee College of Music w Bostonie w USA. „Kiedy byłam studentką w Berklee, za cel postawiłam sobie pracę w SM Entertainment. Dostałam złotą szansę pracy z Lee Soo Man’em zaraz po powrocie do domu po ukończeniu szkoły” – opowiada kompozytorka w wywiadzie dla swojej byłej szkoły.

Pierwszą piosenką, którą napisała i skomponowała dla wytwórni z jej marzeń, była The Sign dla duetu Isak N Jiyeon. Od tamtego czasu pracowała z prawie wszystkimi artystami z SM Entertainment, takimi jak BoA, Super Junior, TVXQ!, Girls’ Generation, SHINee, f(x), EXO, czy Red Velvet.

Do jednych z jej pierwszych hitów możemy zaliczyć kawałki nagrane z BoA: My Name (2004) i Moto (2005).

Kenzie była również odpowiedzialna za debiutanckie piosenki SNSD (Into The New World) i f(x) (La Cha Ta).

Oprócz bardzo znanych, tytułowych piosenek albumów i singli, stworzyła dziesiątki utworów „ze strony B”. Stoi chociażby za piosenkami z „Married to the Music” SHINee: Love Sick, Trigger, Savior, czy Cash Me Out i Papi f(x) oraz Transformer EXO. Łącznie napisała około 100 piosenek dla artystów SM. Ich pełną listę znajdziecie TUTAJ, bądź TUTAJ. Jej ulubionymi kawałkami, które sama skomponowała, są Oh! SNSD, My Name BoA i La Cha Ta f(x).


Do jej najnowszych produkcji należą Monster z trzeciego pełnego albumu EXO i Pain Poem, nagrany z Kim Bum Soo w ramach projektu SM STATION.

źródła: (1) (2) (3) (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.