Miłość ma wiele aspektów i uruchamia w nas uczucia, których dotychczas nie znaliśmy. Właśnie o nich opowiada Chungha na „Blooming Blue”, trzecim krążku w jej solowej działalności scenicznej. Co powinniście wiedzieć o wydawnictwie? Sprawdźcie w naszym podsumowaniu!

Trzecie EP w swojej solowej karierze Chungha nazwała „kolekcją przyjemnych, letnich piosenek o miłości, które mają pocieszać i osładzać [życie]”. „Blooming Blue” ujrzało światło dzienne 18 lipca, w samym środku napiętego grafiku k-popowych comebacków.

Krążek promuje wakacyjne Love U, które wyszło spod pióra producentów odpowiedzialnych za stworzenie debiutanckiego kawałka Chunghy – Why Don’t You Know. Melodia najnowszego utworu to połączenie moombathonu, elektroniki i dźwięków instrumentów dętych. Solistka wspomina w tekście o momencie przejścia od przyjaźni do miłości. Chociaż z początku nie rozumiemy targających nami uczuć, w rezultacie decydujemy się „po prostu kochać”. Całość utrzymana jest w wakacyjnym, kolorowym i radosnym klimacie.

Na „Blooming Blue” znajdziemy ogółem pięć kawałków. W każdym z nich wokalistka z innej perspektywy patrzy na miłość, również tę letnią i przelotną. Sprawdźcie, co znajdziecie na płycie:

  1. BB – instrumentalne intro całego albumu, które wprowadza również w klimat krążka. Delikatna, marzycielska melodia wzmocniona jest trapowymi beatami.
  2. Love U
  3. Cherry Kisses – to wesoła, elektroniczna kompozycja wpisująca się idealnie w trwające wakacje. Opowiada o zakochaniu, które sprawia, że każda rozłąka z ukochanym zmienia się w nieskończoność.
  4. Drive – większość letnich romansów kończy się wraz z ostatnim dniem urlopu. O uczuciach towarzyszących właśnie tym rozstaniom śpiewa Chungha w Drive. Prosi swojego ukochanego, by zniknął z jej myśli. Całość dopełnia melodia w styli soft-rock z charakternymi gitarowymi riffami.
  5. From Now On – najspokojniejsza propozycja z całego EP. W bardzo emocjonalny sposób opowiada o miłości, która sprawia, że chcemy oddać się w całości drugiej osobie. Pragniemy jednocześnie, żeby nasz partner również wyznał nam, jak bardzo nas kocha. Warto dodać, że numer stworzyła Baek Ye Rin z 15&. Na kanale M2 pojawiło się również wideo z wykonaniem From Now On na żywo (znajdziecie je TUTAJ).

Chociaż na koreańskich notowaniach muzycznych znalazły się prawie wszystkie kawałki z „Blooming Blue”, to tytułowa piosenka wypadła na nich najlepiej. Love U po dwóch godzinach od wydania mogło pochwalić się już pierwszą „jedynką”. Po prawie dobie od premiery utwór był natomiast na szczycie czterech rankingów – Genie, Bugs, Mnet i Soribada. Szczegóły znajdziecie poniżej (dane pochodzą z 18 lipca z 13:30, 14:30, 16:30 czasu polskiego oraz z 19 lipca z 9:30 czasu polskiego):

Chungha ma już za sobą comebackowe występy w programach muzycznych. Solistka zaprezentowała się bowiem w czwartkowym Mnet M!Countdown oraz piątkowym KBS Music Bank. Zobaczyliśmy ją wraz z BB i Love U. Pierwsze wspomniane wideo znajdziecie poniżej, a późniejsze w linkach:[LOVE U][BB]

Na portalu Genie opublikowano zakulisową galerię z tworzenia photobooka do „Blooming Blue”. Fotografie znajdziecie także u nas:

 

źródła:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.