Trio z CUBE Entertainment po roku przerwy wróciło z nowym wydawnictwem. Łączy w nim muzykę z przeszłości z tą z teraźniejszości i przyszłości.

Triple H zaprezentowało 18 lipca swój drugi mini-album „REtro Futurism”. Tym razem grupa cofnęła się do muzyki sprzed 30 lat. Tytułowe RETRO FUTURE to sentymentalna podróż dla fanów „złotej ery” hip-hopu. Charakterystyczna elektroniczna melodia, która rozpoczyna się wraz z pierwszym wersem E’Dawna, to nic innego jak sampel kawałka The Message, wydanego w 1982 roku. Jego autorami są pionier DJingu, Grandmaster Flash oraz The Furious Five. Refren porywa do tańca i do śpiewania. Koncept piosenki bazuje na trendzie w sztuce, zwanym retrofuturyzmem. Polegał on na przedstawianiu wyobrażeń przyszłości. Artyści w ten sposób chcieli pokazać młode pokolenie, dla którego modnym stało się inspirowanie latami 80-tymi i 90-tymi.

Chaotyczny i dziwaczny na pierwszy rzut oka klip to nawiązanie do prześcigania się w najoryginalniejszych teledyskach, które tworzono ponad 30 lat temu. Zobaczymy więc winylowe płyty, modne ubrania nawiązujące do tamtych lat czy retro samochód. Trio przedstawia styl vintage w świeży, wyzywający i seksowny sposób. 

Po raz kolejny grupa postawiła sobie za cel stworzenie machiny czasu, która przeniesie słuchaczy do czasów, których większość z nich nie pamięta lub nie zna. Hui, E’Dawn i HyunA czerpali tym razem inspiracje z klasyków lat 80-tych, które miały duży wpływ na kształt obecnej muzyki hip-hop, funky, ale też pop. Na „REtro Futurism” znalazły się trzy utwory i instrumentalna wersja tytułowej piosenki. W przypadku tego albumu dużo mniejsza była ingerencja artystów – HyunA i E’Dawn współtworzyli RETRO FUTURE, raper pisał też swoje teksty. Brakuje jednak udziału lidera PENTAGON. 

  1. Feel – „poczuj to” jest głównym przesłaniem wprowadzającego kawałka. Grupa chce pokazać, że z przytupem wróciła po roku przerwy. Utwór ma również podkreślać pościg trio za modą.
  2. RETRO FUTURE
  3. Show ME – funkowa propozycja, która zachęca do zaimponowania drugiej osobie. Melodia wzbogacona jest o dźwięk zwany orchestra hitczyli sumę kilku instrumentów orkiestry, które wspólnie tworzą zgrzyt.
  4. RETRO FUTURE (inst.)

Grupa zaprezentowała wideoklip z samą choreografią, która wielokrotnie nawiązuje do tekstu piosenki. W układzie znajdziemy kultowe kroki Michaela Jacksona, podstawowe ruchy hip-hopowe czy poppingowy robot-dance.

 

W Korei RETRO FUTURE zaraz po premierze znalazło się w czterdziestce najczęściej odsłuchiwanych utworów w czasie rzeczywistym na platformie Melon. HyunA podziękowała za zainteresowanie na swoim Instagramie.

 

😭😭😭😭😭역시 짱이야 모두 정말 고마워요❤💛💙👍👍👍

Post udostępniony przez Hyun Ah (@hyunah_aa)


Album jeszcze w pierwszej dobie znalazł się na pierwszych miejscach iTunes w Kazachstanie i Słowenii. (zrzut pochodzi z 19 lipca, 8:00 polskiego czasu)

Promocję „REtro Futurism” prześledzicie w poprzednim artykule.

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Naver CUBE Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.