Na swojej debiutanckiej płycie Moonbyul postanowiła być szczera sama ze sobą. Raperka przekonuje nas, że samolubność nie musi posiadać samych negatywnych skojarzeń. Przeczytajcie nasze podsumowanie „Selfish”!

Moonbyul już wcześniej miała szanse zaprezentować swoje możliwości jako muzyk. Artystka poprzez działalność w zespole pokazała swoje umiejętności tańca i rapu, a czasami nawet śpiewu. Zaraz po Solar oraz Wheein, jako trzecia otrzymała szansę wydania własnych piosenek. Album „Selfish” ujrzał światło dzienne 23 maja.

Promocyjna piosenka opowiada o tytułowej samolubności. Wbrew pozorom, Moonbyul nie przedstawia jej w negatywnym świetle, a wręcz przeciwnie. Wierzy, że za mało czasu poświęca sobie, a w rezultacie czuje się gorzej. Rozpoczynając od małych przyjemności, po poważne decyzje życiowe, artystka stawia siebie na pierwszym miejscu. W utworze usłyszymy także wokal Seulgi z Red Velvet. Numer utrzymany jest w lekkim, nienarzucającym się tonie. Za tekst i kompozycję kawałka R&B odpowiedzialny jest Park Woo Sang, znany z wcześniejszej pracy z MAMAMOO.

Drugim utworem, który otrzymał teledysk, jest In My Room. Tę piosenkę również napisał i skomponował Park Woo Sang, a Moonbyul pomagała w tworzeniu tekstu. Oprócz partii rapu, możemy także usłyszeć śpiew artystki. Fani od dawna wiedzą, że raperka MAMAMOO posiada zdolności wokalne, które nieczęsto pojawiają się w grupowych projektach. In My Room posiada inną atmosferę od Selfish. Poruszany jest tutaj temat ulotności relacji międzyludzkich. Społeczeństwo, w którym żyjemy, wciąż się zmienia. Przez to czasami nie możemy poradzić sobie z narzuconym tempem i odczuwamy ogromną samotność.

Trzecią piosenką zawartą w mini-albumie jest akustyczna wersja Love&Hate. Utwór mogliśmy wcześniej usłyszeć na albumie „Purple”, wydanym w czerwcu 2017 roku. Więcej o kawałku, jak i o samej płycie, pisaliśmy na naszej stronie.

Dwie nowe pozycje z „Selfish” pojawiły się w koreańskich rankingach muzycznych, chociaż nie zajęły wysokich miejsc. Największą popularnością cieszył się tytułowy kawałek. Na liście Bugs udało mu się wspiąć na drugie miejsce.

Moonbyul przygotowała także krótkie wideo, w którym przedstawia zawartość fizycznego albumu w wersji kino. Raperka tłumaczy m.in. koncept wyglądu albumu. Możecie obejrzeć materiał na V LIVE, gdzie udostępniono klip z angielskimi napisami.

 

 

źródło zdjęcia: Oficjalny kanał YouTube MAMAMOO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.