Zespół może pochwalić się drugą piosenką okrytą złotem amerykańskiego zrzeszenia RIAA.

Kika dni temu media obiegła informacja, że MIC Drop uzyskało certyfikat Recording Industry Association of America (RIAA). Więcej o tym znajdziecie TUTAJ. Okazuje się, że to nie jedyny sukces zespołu! Złotem pokryło się również DNA, główny singiel „Love Yourself: Her”.

Certyfikaty wydaje się po wcześniejszej prośbie wytwórni i sprawdzeniu, czy zostały spełnione odpowiednie warunki. Do uzyskania złota potrzeba 500 tysięcy specjalnych jednostek. Jeśli chodzi o wydania cyfrowe, jako jedną z nich liczy się każde sprzedane pobranie albo 150 odtworzeń audio/wideo.

BTS pozostaje jedyną k-popową grupą, która może pochwalić się certyfikatem RIAA. Pierwszym koreańskim artystą, który go otrzymał był PSY. Jego Gangnam Style zdobyło w grudniu 2013 roku pięciokrotne multi-platinum.

„Love Yourself: Her” zadebiutowało we wrześniu 2017 roku. Album podsumowywaliśmy dla Was TUTAJ. Płyta osiągnęła sukcesy na międzynarodowej scenie muzycznej. Znalazła się m.in. na listach Billboard (w tym na „Billboard 200” i „Hot 100”) czy w notowaniach brytyjskich.

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: bts.ibighit.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.