Singiel BTS wydany we współpracy z Steve’m Aoki i Desiigner zdobył złotą płytę amerykańskiego zrzeszenia RIAA.

BTS stał się pierwszym koreańskim zespołem, który może pochwalić się certyfikatem wydanym przez Recording Industry Association of America (RIAA). Remix MIC Drop, wyprodukowany przez Steve’a Aoki, pokrył się złotem. Newsem pierwszy podzielił się raper Desiigner przez swojego Twittera.

Do pokrycia płyty bądź singla złotem potrzeba 500 tysięcy specjalnych jednostek. Jeśli chodzi o wydania cyfrowe, jako jedną z nich liczy się każde sprzedane pobranie albo 150 odtworzeń audio/wideo. Warto zaznaczyć, że certyfikatów nie wydaje się automatycznie, a jedynie po wcześniejszej prośbie wytwórni.

Pierwszym koreańskim artystą, który otrzymał certyfikat RIAA był PSY. Jego Gangnam Style zdobyło w grudniu 2013 roku pięciokrotne multi-platinum. Kilka miesięcy wcześniej, w marcu 2013, wideo do hitu artysty również otrzymało taki sam certyfikat.

MIC Drop już od swojej premiery w listopadzie zeszłego roku podbija amerykański i światowy rynek muzyczny. O pierwszych sukcesach remixu pisaliśmy TUTAJ. Oryginalna wersja piosenki znalazła się natomiast na najnowszym albumie boysbandu, „Love Yourself: Her”. Więcej o płycie znajdziecie TUTAJ.

 

źródło:(1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.