Boysband po raz pierwszy dostał się do notowania najlepszych stu piosenek w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz dostania się do TOP 10 listy Billboard 200, BTS znalazł się w notowaniu Hot 100 magazynu. Zespół razem z DNA zajął 85. miejsce rankingu, czym zrealizował swój plan sprzed premiery „Love Yourself: Her”. „Chcemy zobaczyć, jak daleko możemy zajść. Jeśli znajdziemy się na Hot 100, chcielibyśmy iść tak daleko, jak to tylko możliwe, by postawić wiele kamieni milowych w [muzycznej] historii”, mówił wtedy lider grupy, Rap Monster.

Na Hot 100 znajdziemy najpopularniejsze kawałki danego tygodnia w USA. Najwyższe miejsce notowania wśród koreańskich piosenek w historii należy do PSY i jego hitu Gangnam Style z 2012 roku (2. miejsce). W późniejszych latach, jeszcze cztery jego kawałki dostały się na listę. Spośród k-popowych artystów, utworami w rankingu mogą pochwalić się też Wonder Girls (Nobody – 76. miejsce) i CL (Lifted – 94. Miejsce).

BTS pojawił się również po raz pierwszy na liście Digital Songs Sales, zajmując z DNA 37. pozycję. Pełne rankingi możecie sprawdzić na stronie internetowej Billboard: [HOT100][BILLBOARD 200][DIGITAL SONGS SALES]

 

źródło:(1)(2)

 

Więcej o najnowszym comebacku BTS znajdziecie w naszych poprzednich artykułach:

BTS wkroczył w nową erę z „Love Yourself: Her”

„Love Yourself: Her” wysoko na liście Billboard 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.