Wokalista SHINee wydał składankę „The Collection: Story Op.2”.

Ostatni raz usłyszeliśmy solowe utwory Jong Hyun’a prawie rok temu, kiedy wydał swój pierwszy pełen album „Good (She Is)”. Później artysta skupił się na aktywnościach wraz z zespołem SHINee, na co składają się m.in. płyta „1of1” i jej rozszerzona wersja „1and1”. Mimo zapełnionego harmonogramu, muzyk wciąż pojawiał się w audycjach MBC FM4U „Blue Night” jako DJ. To właśnie tam zaczął pracować na serią „historii”, którą przedstawiał w muzycznej oprawie. Pierwsza część, „The Collection: Story Op.1” została wydana we wrześniu 2015 roku. Najnowsza odsłona opowieści Jong Hyun’a, „The Collection: Story Op.2” miała swoją premierę 24 kwietnia o 18:00 KST we wszystkich muzycznych sklepach online. Fizyczna wersja albumu dostępna była dzień później.

Większość piosenek została napisana i skomponowana przez samego Jong Hyun’a. Oprócz tego, na płycie znalazły się nazwiska osób, z którymi muzyk miał szansę już kiedyś współpracować. Mowa tutaj o grupie Wefreaky, wytwórni muzycznej MonoTree, DJ Imlay, philtre oraz SCORE. W większości mieli udział w aranżacji utworów.


Lonely jest spokojną kompozycją z minimalistycznym  akompaniamentem muzycznym. Nie znajdziemy w niej elementu, który wyjątkowo się wyróżnia – każdy instrument oraz głosy wokalistów są ze sobą zgrane, aby jak najlepiej oddać tytułową samotność. Motyw ten występuje też w teledysku. Pojawia się w nim jedynie Jong Hyun, który błąka się po własnym domu i nie może znaleźć sobie zajęcia, aby zapomnieć o osobie, za którą tęskni. Wspomina, że mimo tego, że są razem, wciąż odczuwa pustkę. Sceny do MV nagrywane były w Los Angeles.

Na całej płycie „The Collection: Story Op.2” znajduje się 10 piosenek, z czego ostatnia będzie wydana dopiero w fizycznej wersji albumu, o czym mogliście przeczytać na naszej stronie. Znajdziecie tam też całą promocję, wraz z teaserami i wideo.

  1. Lonely (Feat. 태연)
  2. 1000 – Piosenka ta została stworzona z okazji 1000 dni pracy Jong Hyun’a w radio jako DJ audycji „Blue Night”. Oprócz akustycznej gitary, w połowie utworu dołączają do niej skrzypce i to tylko one towarzyszą głosowi artysty. Dzięki temu 1000 nabiera nostalgicznego wydźwięku, gdzie radość łączy się ze smutkiem. 
  3. 멍하니 있어 (Just Chill) – Celem tej piosenki, jak wskazuje tytuł, jest zrelaksowanie słuchacza. Utwór nagrany jest w średnim tempie R&B, a nastrój tworzy głównie gitara basowa. W tle słyszymy dodatkowe dźwięki, takie jak deszcz lub tykanie zegara.
  4. Love Is So Nice – Utwór stylem przypomina poprzednie kompozycje Jong Hyun’a z „Good (She Is)”. Tak jak Just Chill, nagrano go w średnim tempie R&B, jednak znajdziemy tutaj więcej zabawy i swingu w głosie artysty.
  5. 눈싸움 (Blinking Game) – W tym jazzowym kawałku z pewnością można poczuć inspirację początkami XX wieku. Romantyczne fantazje porównywane są do bitwy na śnieżki.
  6. 엘리베이터 (Elevator) – Głównym bohaterem tekstu jest osoba, której ciężko cokolwiek zrozumieć w chwili, gdy zetknęła się z brutalnością świata. Chociaż jest to ballada, jej nastrój jest zdecydowanie posępniejszy od reszty kompozycji na płycie.
  7. 놓아줘 (Let Me Out) – Utworowi nadano trip-hopowy rytm, zmieniając brzmienie oryginalnych instrumentów oraz samego głosu Jong Hyun’a. Ten zabieg miał na celu przedstawić uczucia, jakie towarzyszą osobie, która się poddała. Piosenka łączy się z poprzednim Elevator poprzez ciężki i przygnębiający ton, jaki przekazuje artysta.
  8. 벽난로 (Fireplace) – Jong Hyun oddał pełen hołd gatunkowi neo-soul, łącząc spokojną melodię z trapowymi dźwiękami, które ozdobił swoim głosem. W tekście zaprasza niedawno pokochaną osobę, aby ogrzała się przy kominku.
  9. 따뜻한 겨울 (Our Season) – Ciepła zima, o której śpiewa Jong Hyun to tylko nawiązanie do uczuć, jakie żywi do ukochanej osoby, z którą jest od dawna. Artysta ma w sobie wiele wdzięczności i stara się przekazać ją w prostej oprawie muzycznej.
  10. 바퀴 (Where are you) – Utwór dostępny jedynie w fizycznej wersji płyty. Wyróżnia się kokieteryjnym tekstem i humorem.

 

Na koreańskich listach muzycznych pojawiły się Lonely, 1000, Just Chill oraz Love Is So Nice. Poniżej podaliśmy wyniki 1,5 godziny oraz 4,5 godziny po wydaniu płyty. Na iTunes album „The Collection: Story Op.2” osiągnął pierwsze miejsce w Indonezji, Filipinach i Tajlandii.

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.