Za niecały tydzień usłyszymy nową płytę artysty.

AKTUALIZACJA: 21 kwietnia

Oficjalna strona Jong Hyun’a wzbogaciła się o tracklistę oraz teaser Lonely! Wytwórnia zapowiada, że tytułowy utwór będzie minimalistyczną kompozycją muzyczną, a cała płyta ułożona jest według pór roku. Ma to reprezentować zmiany w emocjach, jakie towarzyszą w tym czasie. Blinking Game będzie nagrane w bardziej jazzowym stylu, Let Me Out w alternatywnym R&B, a Fireplace ma reprezentować neo soul. Love Is So Nice, czwarty utwór z płyty, wyróżniać będzie się rytmem, jak na kawałek R&B. Za to dziesiąta piosenka, czyli Where Are You, będzie dostępna tylko w fizycznej wersji płyty. Wśród osób, które pracowały nad albumem widzimy m.in. philtre, znanego z wcześniejszej współpracy z Jong Hyun’em oraz SCORE.

 

 

AKTUALIZACJA: 20 kwietnia

SM Entertainment zapowiedziało solowy koncert Jong Hyun’a, jako część serii „The AGIT”. Odbędzie się 12 występów w dniach 26-28 maja, 1-4 oraz 6 czerwca. Widowisko będzie się nazywać „The Letter”.

 

AKTUALIZACJA: 19 kwietnia

Pierwszą piosenką z nowej płyty będzie Lonely. Oprócz samego Jong Hyun’a, usłyszymy w niej Tae Yeon, liderkę Girls’ Generation. Jak pisaliśmy wcześniej, wokalista zajął się tekstem utworu, jak i jego muzyką. W komponowaniu i aranżacji pomogli mu Wefreaky (pracowali m.in przy „The Collection: Story Op.1”, „Good (She Is)” Jong Hyun’a i stworzyli Playboy EXO), wytwórnia muzyczna MonoTree (produkowała m.in. dla EXO, Red Velvet, Girls’ Generation, TVXQ, Super Junior, SHINee, KARA, czy Infinite) oraz Imlay, DJ specjalizujący się w gatunku chill trap oraz future bass.

 

Oryginalny post: Wokalista SHINee wraca na scenę! Kim Jong Hyun planuje drugi mini-album z kolekcji historii, które uzbierał podczas audycji Blue Night w radio MBC FM4U. Płyta będzie się nazywać „The Collection: Story Op.2”, a kompozycją i tekstami piosenek całkowicie zajął się sam muzyk. Jej premiera odbędzie się 24 kwietnia o 18:00 KST we wszystkich internetowych sklepach muzycznych. Fizyczna wersja krążka dostępna będzie dzień później.

Pierwsza część, „The Collection: Story Op.1”, została wydana 17 września 2015 roku. Artysta nie promował się w programach muzycznych, ale mimo tego otrzymał pozytywne recenzje. Jak sam podaje, pomysł na składankę powstał podczas pracy w radio:

„Kiedy rozpocząłem [audycje] Blue Night, zastanawiałem się, jak powinienem wczuć się w ten program… Tak jak się spodziewałem, rozwiązaniem jest komunikacja ze słuchaczami oraz muzyka! Dlatego przygotowałem ten projekt, w którym tworzę piosenki nawiązujące do historii słuchaczy i gram je podczas programu.”

Fragment audycji radiowej, w której Jong Hyun prezentował swoje kompozycje, nazywał się „Blue Night Lyrics, That Man’s Composition”. Utwory grane były co kilka tygodni jako demo, a zremiksowane i poprawione wersje pojawiły się na „The Collection: Story Op.1”.

 

Wszystkie nowe informacje o radiowej składance Jong Hyun’a znajdziecie w tym poście w formie aktualizacji.

 

źródło: (1)(2)(3)(4)(5)(6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.