Minzy wróciła ze swoim autorskim krążkiem. Czy ma szansę na solowy sukces?

AKTUALIZACJA: 27 kwietnia 2017

Minzy udostępniła dzisiaj pełną taneczną wersję NiNaNo, której fragmenty pojawiły się w teledysku.


Oryginalny post: Rok po odejściu z 2NE1, artystka wróciła ze swoim solowym albumem, stworzonym w pełni przez nią. „Work 01. Uno” to początek kariery Minzy jako solistki, która tworzyła swój warsztat w zespole pochodzącym z jednej z największych wytwórni muzycznych na rynku koreańskim. Sama przyznaje, że to pierwszy raz, kiedy musiała sama zapanować nad całym materiałem i poradzić sobie z trudnościami związanymi z produkcją albumu. Według niej, różnica między twórczością jako członkini 2NE1, a byciu solistką to fakt, że jest bardziej dojrzała.

Swoją płytę zaczyna piosenką Ninano, do której powstał też teledysk. Wideo stworzono w Tiger Cave w Korei. Twórcy studia pracowali wcześniej z G-Dragon’em i T.O.P, Epik High, Block B, TARA, Supreme Team czy Dynamic Duo.

W klipie widać, że Minzy nie straciła swojej charyzmy i pewności w ruchach, znanej z nagrań 2NE1. Choreografia uwydatnia taneczne zdolności dziewczyny, a sceny w lustrzanym odbiciu pozwalają zobaczyć styl Minzy z każdej strony. Stylizacje bohaterów teledysku oraz cała scenografia odpowiada tanecznemu charakterowi piosenki.


Płyta jest połączeniem najmodniejszych melodii lat 2016/17 i osobistymi przeżyciami zapisanymi w formie tekstów autorstwa Minzy. Z jednej strony energetyczna melodia, z drugiej sentymentalne rozmyślania i chęć mentalnego wsparcia swoich słuchaczy.

  1. Ninano – zdecydowanie najbardziej wyróżniający się kawałek z całej płyty, ze względu na mocny, wręcz agresywny beat i basy. Flowsik zaostrza atmosferę poprzez swój charakterystyczny rap. Utwór, dający mnóstwo energii, jednocześnie przerywany jest delikatnymi wstawkami.
  2. Superwoman – skomponowane jest przez zagranicznych muzyków, którzy stworzyli letnią i tropikalną melodię. Piosenka to wyznanie kobiety, która pokonała swoje słabości i jest gotowa, by głośno powiedzieć, że jest świetna. Jednocześnie artystka zwraca się do innych kobiet, przekonując, że one też są silne i piękne.
  3. ING – na pozór spokojny utwór. Czerpie swoją energię z beatu, będącego zmieszaniem dancehallu i reggae. Minzy zastanawia się, co dzieje się z jej sercem i zadaje pytanie, czym jest miłość.
  4. Flashlight – wydaje się pasować bardziej do stylu gościnnie występującego Jay Park’a niż samej Minzy. Pokazuje to elastyczność piosenkarki. Flashlight jest jedynym numerem na płycie w pełni stworzonym przez samych Koreańczyków, ponieważ oprócz solistów, pracował nad nią producencki duet Groovy Room.
  5. Beautiful Lie – emocjonalna ballada, w której piosenkarka żegna się z przeszłością. Opowiada o swoim poświęceniu i wylanych łzach, które obecnie nie mają znaczenia.
  6. Ninano – różni się od pierwszej pozycji angielskim rapem Flowsik’a. Artysta pochodzi z Nowego Jorku, więc jest to język, w którym czuje się pewniej.

Ostatniego utworu możecie posłuchać w opublikowanym nagraniu na żywo na kanale Dingo.


Kanał 1theK udostępnił krótki wywiad z Minzy, która zaprosiła ekipę filmową do swojego pokoju w studiu tańca. Już na początku nagrania piosenkarka mówi: „bez tej płyty (album 2NE1 z 2011 roku), ta („Work 01. UNO”) nie mogłaby powstać. Są połączone. Wydaje się, że ten album (2NE1) jest jak most.”

Płyta Minzy znalazła się na szczycie notowania iTunes dla k-popowych albumów, za co artystka podziękowała na swoim Instagramie. Tytułowa piosenka zdobyła pierwsze miejsce w notowaniu olleh po niecałych 30 godzinach. Prócz Ninano, wśród notowań pojawiło się Superwoman, a potem Flashlight.


Podczas wczorajszego showcase, artystkę wspierały jej koleżanki z programu „Sister Slam Dunk”. Piosenkarka wystąpiła dzisiaj z Ninano i Superwoman w programie SBS The Show.

 

 

Minzy, jako jedyna z członkiń 2NE1 postanowiła zakończyć współpracę z zespołem i wytwórnią YG Entertainment. Pierwsze informacje pojawiły się jeszcze przed końcem ważności kontraktu dziewczyny, czyli 5 maja. Później pisaliśmy, że Minzy podpisała umowę z MUSIC WORKS. Zapowiedziała, że jej solowy materiał będzie bardziej szczerą wersją jej samej. Na początku artystka skupiła się na swojej edukacji i skończeniu szkoły. Informacje o jej comebacku pojawiły się już na początku tego roku, wraz z rozpoczęciem nagrywania zdjęć do drugiego sezonu „Sister Slam Dunk”. Powstało również oficjalne konto fanowskie na Instagramie. Niecały miesiąc później, w marcu, reprezentant agencji oświadczył, że materiału od Minzy można się spodziewać już w kwietniu. Odliczanie do solowego albumu Minzy rozpoczęło się wraz z początkiem tego miesiąca. Przez dwa tygodnie Minzy publikowała zapowiedzi „Work 01. UNO”, o czym przeczytacie u nas na stronie.

 

źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.