Po ich sample raperzy niedługo będą stać w długich kolejkach. Poznajcie chłopaków z GroovyRoom!

W tym roku skończą dopiero po 23 lata, a już jako duet młodych producentów z przytupem wchodzą w świat koreańskiego hip-hopu. Park Gyu Jeong (GroovyPark) i Lee Hwi Min podkreślają, że obecnym zadaniem beatmakera jest kreowanie stylu artysty, z którym pracują. Bo od kogo innego, jak nie od producenta, zależy końcowy efekt? Musi on więc wyprzedzać modę, kreować nowe style i dźwięki. 

Zaczynając przesłuchiwanie ich dorobku, warto zacząć z „wysokiego C”, którym jest EUNG FREESTYLE.  Track pojawił się w notowaniu Billboard 20 Best K-Pop Songs of 2016: Critic’s Picks na szóstym miejscu, pokonując Taeyeon, TWICE czy SHINee. GroovyPark odnosi się do tego na swoim Instagramie, zauważając, że zostali oni zakwalifikowani do k-popu, mimo braku większego wsparcia, jakie otrzymują mainstreamowi artyści. W projekcie usłyszymy Live, Sik-K, Punchnello, Owen’a Ovadoz’a i Flowsik’a. Utwór ma mocny beat, a wschodniego charakteru dodaje mu melodia grana na azjatyckiej odmianie harfy. 


Kawałek nie umknął też uwadze twórcom YouTube i w jednym z filmików promujących aplikację YouTube MUSIC usłyszymy właśnie fragment EUNG FREESTYLE.


Owen Ovadoz w City wita się słowami „It’s GroovyRoom, man”. Tym razem, mamy do czynienia ze spokojnym, miejskim beatem z przytłumionymi kobiecymi głosami i przyjemnym basem gitary elektrycznej.


Duet odnajduje się również w bardziej komercyjnych produkcjach, chociażby na nowej płycie BASTARZ. Funkowo-jazzowy klimat porywa do tańca śladami muzyków z Block B. Selfish & Beautiful Girl to nie jedyny utwór zaaranżowany przez GroovyRoom. Chłopaki odpowiadają również za That’s Right czy Charlie Chaplin z wcześniejszej płyty. Również Kyung Park skorzystał z ich pomocy, tworząc Ordinary Love z Park Bo Ram.


Wracając do spokojniejszych rytmów, charakterystyczne „groovy everywhere” pojawia się u GARY’ego w Get Some Air (dwie nominacje na MAMA 2015) oraz Rainy Street w wykonaniu Babylon’a.


GroovyRoom potrafią dostosować się do artysty, z którym pracują. Kolaborując z Sik-K, chłopaki stworzyli spójny wizerunek młodego rapera, inspirującego się zachodnim stylem. Oprócz Rendezvous, muzykę tych producentów usłyszycie w: #yellowsmobbin (Jeolous)Now You Tell Me/No Bluffin, God Damn i Don’t Play.

Również Jay Park, któremu producentów w AOMG nie brakuje, polega na talencie duetu. Dzięki temu zaufaniu powstało The Truth Is. Utwór jest bardzo lekki w swoim brzmieniu dzięki pogłosowi i zrezygnowaniu z silnego basu. Ciekawie brzmi również remix Mommae, gdzie muzycy zmienili wręcz charakter utworu, mimo jego jednoznacznego przekazu.Cheetah wspólnie z GroovyRoom nagrała ostry kawałek – My Number. Zadziorna raperka bawi się przy melodii saksofonu z tancerzami z Pinky Cheeks (J-Pinka lub też J-Blacka możecie kojarzyć z programu HIT THE STAGE).

Z muzycznych nowinek warto przesłuchać ich pierwsze single, wydane w połowie grudnia. YNF z udziałem Nafla i Verbal Jint zawiera rozbudowaną linię perkusyjną. Loyalty natomiast to trapowa piosenka w średnim tempie. Ailee śpiewa refren po angielsku, a towarzyszy jej Dok2.


Znajdziecie ich na Soundcloudzie, IG GroovyPark, IG Hwimin i Facebooku.

źródła: (1) (2) (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.