Fani koreańskiego hiphopu mogą ich kojarzyć z popularnego „Show Me The Money”. Przed Wami wytwórnia AOMG!

Agencja powstała w 2013 roku. Swoje korzenie ma w bboyowej grupie ze Seattle zwanej AOM (Art of Movement). Obecna nazwa brzmi AOMG, co ma dwa znaczenia: „Above Oridinary Music Group” i „Always On My Grind”.

Założycielem AOMG jest Jay Park (Park Jae Beom), były lider 2PM, z którym rozstał się po roku. Park zaprosił do współpracy kompozytora Jun Goon’a, a także producentów Gray’a (Lee Sung Hwa) i Cha Cha Malone (Chase Vincent MaloneAOM). Wytwórnia rozpoczęła działalność podczas imprezy 10 października 2013 roku. W 2014 dołączył do niej Simon Dominic (Jung Ki Seok). Kolejnymi artystami, którzy zasilili szeregi AOMG byli Loco (Kwon Hyuk Woo), Elo (Oh Min Taek), Ugly Duck (Sung Ju Kyung), DJ Wegun, DJ Pumkin oraz grafik HEP. Niedawno wytwórnia przedstawiła pierwszą kobietę w ekipie – Hoody (Kim Hyun Jung).

Członkowie wytwórni na swoim koncie mają solowe albumy; kolaboracje z artystami z i spoza wytwórni; udział w ścieżkach dźwiękowych do dram czy program”King of Masked Singer”. Ich produkcje pojawiły się także w „Unpretty Rapstar” czy „Show Me The Money”.

„Call Me Gray” była pierwszą płytą wydaną przez AOMG. Gray, przed dołączeniem do wytwórni, należał do grupy vv:D razem z Zion. T, Loco, Elo i Crushem. Odpowiada za większość produkcji w agencji, a także pojawia się gościnnie u innych artystów, rapując lub śpiewając.

„EVOLUTION” Jaya Parka był jego pierwszym takim projektem pod szyldem własnej agencji. Szef AOMG większość utworów śpiewa, co nie oznacza, że nie potrafi rapować.

Park Jae Beom nagrał jeszcze dwie płyty. Jedna z ich „Worldwide” zawiera aż 18 utworów w wersji rozszerzonej. Na płycie pojawili się tacy artyści jak Tablo, BewhY, Geegooin, Lil Boi i The Quiett. MOMMAE jest jednym z popularniejszych kawałków Jaya. W teledysku pojawia się Zico z Block B.

Jay Park kładzie duży nacisk na stronę wizualną teledysków oraz występów. Ważnym elementem jest zatem taniec. Raper, wychowany w Stanach Zjednoczonych, należał razem z producentem Cha Cha Malone do grupy bboyów (tancerze breakdance) AOM, czyli Art of Movement.

Najnowszy krążek AOMG, „Scene Stealers”, to wynik współpracy Jaya Parka i Ugly Ducka. Płyta ma ostry, trochę mroczny klimat.


Album reprezentują dwa teledyski – Ain’t no party like AOMG party Put 'Em Up.

„Locomotive” to solowa płyta Loco z gościnnym udziałem raperów z AOMG. Muzyk w 2012 roku wygrał „Show Me The Money”, a następnie dołączył do vv:D. Dwa lata później wspólnie z Jayem Parkiem reprezentował AOMG w czwartej edycji show. Artysta ma dość specyficzny głos, swoim zachowaniem i sposobem rapowania sprawia wrażenie bardzo pozytywnej osoby. Słychać to chociażby w Respect yourself.

W 2015 roku przyszedł czas na drugiego szefa AOMG – Simona Dominica. EP zatytułowana „₩ & Only” składała się z kawałków Won & Only (₩ & ONLY) i Simon Dominic. Co ciekawe, jest to utwór z 2007.

Rapera mogliśmy usłyszeć w duecie z Tiffany (Girls’ Generation) w piosence Heartbreak Hotel.
Simon Dominic razem z Grayem reprezentowali w tym roku AOMG w „Show Me The Money”.


Wyprodukowali kilka dobrych utworów razem z raperem BewhY, który wygrał program. Oprócz występu finałowego, sprawdźcie jeszcze Not the same person you used to know, które długo utrzymywało się na wysokich pozycjach muzycznych rankingów. Również Day Day, w którym śpiewa Jay Park osiągnęło sukces w notowaniach.
Przeważnie spokojny, pewny siebie Simon D, potrafi zaskoczyć agresywnym stylem, jak w występie z „SMTM5” poniżej.

Z najnowszych kawałków, które warto przesłuchać jest F.W.B (Friends With Benefits) w wykonaniu Elo. R&B zmieszane jest tutaj z house i tworzy odprężającą kompozycję.

Singiel Hoody, Like you, dodaje AOMG kobiecego kolorytu i ciepła. Artystka ma przyjemny, soulowy głos. Poza wytwórnią należy do żeńskiej grupy hiphopowej z Kitti B, uczestniczki „Unpretty Rapstar”. Wcześniej można było ją usłyszeć w piosence Jaya Parka Solo.

Natomiast GOOD to wynik współpracy Loco, Graya z gościnnym udziałem Elo. Teledysk nagrano w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli po tym artykule jeszcze Wam mało AOMG, zajrzyjcie pod linki pod spodem.

AOMG: YouTube, Soundcloud, Facebook, Twitter
Jay Park: YouTube, Instagram, Snapchat-aomgjaypark
Gray: Soundcloud, Instagram, Snapchat-callmegray
Simon Dominic: Instagram, Snapchat-samudi
Loco: Instagram, Twitter, Snapchat-locogocrazy
Cha Cha Malone: YouTube, Soundcloud, Instagram, Twitter
Hoody: Instagram
Ugly Duck: Soundcloud, Instagram, Facebook
ELO: Instagram
DJ Wegun: Soundcloud, Instagram, Snapchat-djwegun
DJ Pumkin: Instagram
HEP: Instagram

źródła:(1), (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.