Tytułowym utworem został „Tell Me What To Do”.

„Powiedz mi, co mam robić” – to pytanie zadało nam SHINee 15 listopada. Po krótkim opóźnieniu, zobaczyliśmy teledysk do Tell Me What To Do.

Piosenka jest emocjonalną balladą, nagraną w stylu R&B. Słychać w niej różne motywy EDM, a dużo siły nadaje jej efekt pogłosu w wokalu i gitarze. Tekst jest stylizowany na dialog pomiędzy wieloletnimi kochankami, którzy chcą przezwyciężyć problemy, jakie powstały pomiędzy nimi.

Do 9 znanych nam już piosenek dołączyło 5 zupełnie nowych kompozycji. Rozszerzony album „1 and 1” składa się z dwóch płyt CD, na których znajduje się aż 19 utworów, w tym pięć wersji instrumentalnych. Głównym motywem krążka było pokazanie emocjonalnej strony SHINee. Do współtworzenia „1 and 1” zaproszono kompozytorów znanych ze wcześniejszej współpracy z SM Entertainment, takich jak Yoo Young Jin, Kenzie czy The Underdogs. Mike Daley oraz Mitchell Owens, którzy pracowali nad „1of1”, także brali udział w tworzeniu muzyki. Swój wkład w produkcję miał również lider zespołu, Onew, który jest autorem tekstu do Beautiful Life.

 1. Tell Me What To Do
 2. 별빛 바램 (Wish Upon a Star)
 3. 한마디 (Beautiful Life)
 4. Rescue
 5. If You Love Her
 6. Tell Me What To Do (Inst.)
 7. 별빛 바램 (Wish Upon a Star) (Inst.)
 8. 한마디 (Beautiful Life) (Inst.)
 9.  Rescue (Inst.)
 10. If You Love Her (Inst.)
 11. Prism
 12. 1of 1
 13. Feel Good
 14. 투명 우산 (Don’t Let Me Go)
 15. Lipstick
 16. Don’t Stop
 17. SHIFT
 18. U Need Me
 19. (Special Track) So Amazing

Tell Me What To Do osiągnęło bardzo dobre wyniki, zajmując pierwsze miejsca na Bugs, Naver oraz Genie. Warto też dodać, że każda nowa propozycja od SHINee została doceniona przez fanów, zajmując różne miejsca w notowaniach muzycznych.

Na scenie zobaczymy zespół już 18 listopada, w piątkowym KBS Music Bank.

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.