Zespół powrócił z nową płytą i nostalgicznym konceptem. 

W tym roku każdy z członków SHINee miał ręce pełne roboty. Jonghyun oraz Taemin wydali solowe płyty, a Onew, Key i Minho zagrali w kilku dramach. Jednak 5 października wydali nowy album jako zespół. „1of1” składa się z 9 piosenek:

  1. Prism
  2. 1 of 1
  3. Feel Good
  4. 투명 우산 (Don`t Let Me Go)
  5. Lipstick
  6. Don`t Stop
  7. SHIFT
  8. U Need Me
  9. So Amazing (Special Track)

Tytułowym kawałkiem został 1of1. Jest on przeglądem lat 70., 80. oraz 90., skupiającym się szczególnie na ostatnim okresie. Koncept retro miał być hybrydą lat 90. i nowoczesnych stylów. Producenci muzyczni, Mike Daley oraz Mitchell Owens podkreślali jednak, że nie chcieli stworzyć piosenki udającej starą datę. Czerpali wzorce z trendów tamtych czasów, wciąż zachowując indywidualność SHINee. Żeby stworzyć 1of1, przesłuchali całą dyskografię zespołu, wraz z ich debiutanckim utworem Replay.

W tworzeniu płyty „1of1” wzięli udział także m.in. Kenzie, LDN Noise, MZMC oraz członkowie SHINee.

Przed comebackiem, zespół wystąpił na specjalnym evencie w teatrze SMTOWN Coex Artium. Spotkanie z fanami miało na celu przedstawienie płyty oraz wystąpienie w pełnym, 5-osobowym składzie. Warto zaznaczyć, że w teledysku widzimy występy taneczne tylko 4 członków SHINee. Podczas kręcenia teledysku Onew (Lee Jin Ki) nie mógł zatańczyć z resztą zespołu, ponieważ skręcił kostkę na koncercie „SHINee World V”.

Podobne spotkanie z fanami, w nieco bardziej kameralnej atmosferze, zorganizowano wcześniej na platformie V.

 

Promocje nowego krążka zespołu zaczynają się już 6 października. Zobaczymy ich wówczas w programie muzycznym M!Countdown.

Co myślicie o sentymentalnym koncepcie SHINee?

 

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.