„Map of the Soul: Persona” znalazło się na bardzo wysokich pozycjach na najważniejszych rankingach magazynu Billboard.

Najnowszy krążek BTS to ich trzecia „jedynka” na Billboard 200 w przeciągu mniej niż roku. Wcześniej udało się to dwóm krążkom z serii „Love Yourself”: „Tear” w maju oraz „Answer” we wrześniu. Ponadto „Map of the Soul: Persona” zanotowało na koncie Bangtanów nowy rekord w postaci sprzedanych jednostek albumu. Według Nielsen Music, w tydzień grupa sprzedała około 230 tysięcy kopii płyty (wliczona sprzedaż cyfrowa i tradycyjna oraz streaming).

Co ciekawe, boysband jest pierwszym zespołem od czasów The Beatles, który może pochwalić się trzema albumami na szczycie Billboard 200 w tak krótkim czasie. Słynnej brytyjskiej grupie udało się to na przełomie lat 1995 i 1996 z krążkami „Anthology 1”, „Anthology 2” i „Anthology 3”. Pierwsze miejsce w kategorii najszybszych „jedynek” na liście 200 najpopularniejszych płyt w USA należy jednak nadal do zespołu Monkees. W 1967 ich wydawnictwa „More of the Monkees”, „Headquaters” oraz „Pisces, Aquarius, Capricorn, and Jones LTD.” znalazły się kolejno na szczycie notowania w przeciągu 9,5 miesiąca.

Boy With Luv z gościnnym udziałem Halsey trafiło natomiast na 8. miejsce rankingu Hot 100. To nowy rekord dla BTS. Fake Love niedługo po premierze było na tej liście 10., a Idol z Nicki Minaj 11. Inne numery Bangtanów, które dostały się na notowanie to chociażby remix MIC Drop (28. miejsce), Waste It On Me z Steve’m Aoki (89. miejsce) czy DNA (85. miejsce). 

Wśród innych koreańskich idoli lepiej wypada tylko PSY, którego Gangnam Style zajmowało drugą pozycję na Hot 100 przez siedem tygodni w 2012 roku. Wysokie wyniki na liście mają również jego Gentleman z 2013 (5. miejsce) i Hangover z 2014 (26. miejsce). Innymi k-popowymi artystami, którzy mogą pochwalić się numerami w notowaniu są Nobody Wonder Girls (76. miejsce) i  Lifted CL (94. miejsce).

„Map of the Soul: Persona” zdobywa bardzo dobre wyniki od premiery 12 kwietnia. Zespół rozpoczął też występy w koreańskich programach muzycznych, gdzie szybko zdobył pierwszą wygraną z Boy With Luv.

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.