„Love Yourself: Answer” powtórzyło majowy sukces BTS i znalazło się na pierwszej pozycji rankingu Billboard 200.

Najnowszy album boysbandu z Big Hit Entertainmet zadebiutował na najwyższym stopniu podium rankingu najlepiej sprzedających się albumów w USA. Magazyn Billboard, powołując się na dane Nielsen Music, poinformował, że krążek kupiono 185 tysięcy razy, z czego 141 tysięcy to sprzedaż tradycyjna.

BTS to nadal jedyny koreański artysta, który znalazł się na szczycie wspomnianej listy, co teraz osiągnął dwa razy. W maju tego roku udało się to podstawowej wersji płyty, „Love Yourself: Tear”. Album sprzedał się wówczas w ilości 135 tysięcy kopii (więcej TUTAJ).

Warto wspomnieć, że zespół to pierwszy od 2014 roku popowy artysta, który dwa znalazł się na pierwszej pozycji Billboard 200 w przeciągu roku. „Answer” ujrzało światło dzienne zaledwie trzy miesiące po premierze „Tear”. W 2014 pochwalić się mogło tym One Direction, którego „Four” (6 grudnia 2014) zadebiutowało po niecałych 12 miesiącach po „Midnight Memories’” (14 grudnia 2013).

Przypomnijmy, że „Love Yourself: Answer” miało swoją premierę 24 sierpnia i od razu podbiło rankingi w Korei i na całym świecie. Więcej o wynikach krążka, jak i o tym, co na nim znajdziemy, przeczytacie w naszym podsumowaniu TUTAJ. Warto dodać też, że teledysk do tytułowego Idol w rekordowym tempie osiągnął 100 milionów odsłon na YouTube, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.