Ostatni krążek BTS zadebiutował na najwyższej pozycji listy Billboard 200. To pierwszy k-popowy album, który znalazł się na szczycie tego zestawienia.

Jak poinformował magazyn Billboard, nowa płyta BTS zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się albumów w USA. Według danych Nielsen Music, płytę kupiono ponad 135 tysięcy razy, z czego ponad 100 000 to sprzedaż tradycyjna. Pełne notowanie będzie dostępne na stronach Billboard od środy 30 maja.

To pierwszy taki sukces zarówno dla samego boysbandu, jak i koreańskiej sceny muzycznej. Żaden k-popowy krążek nie znalazł się wcześniej na samym szczycie Billboard 200. Ostatni rekord należał do poprzedniego wydawnictwa BTS – „Love Yourself: Her” (znalazło się ono na 7. miejscu notowania). Warto również zaznaczyć, że „Tear” to pierwszy nieanglojęzyczny album na pierwszej pozycji listy od 2006 roku. Wówczas najwyższą lokatę zajęła „Ancora” wokalnego kwartetu Il Dovio. Na płycie można znaleźć kawałki po hiszpańsku, włosku czy francusku.

Magazyn wspomniał również, że BTS wskoczył na szczyt rankingu Billboard 200, mając uprzednio zaledwie dwie piosenki, które dostały się do listy Hot 100 (DNA i MIC Drop). Ostatni podobny przypadek miał miejsce w październiku 2017 roku, gdy amerykański raper NF zdobył pierwsze miejsce bez żadnych utworów we wspomnianym notowaniu.

Przypomnijmy, że „Love Yourself: Tear” miało swoją premierę 18 maja i pobija rekordy od pierwszych godzin po wydaniu. Krążek znalazł się na najwyższych pozycjach list iTunes w ponad 60 krajach, a w Korei zdobył all-kill, będąc na czele wszystkich rodzimych rankingów muzycznych. Ponadto, kilka dni po wydaniu, BTS zaprezentował się z tytułowym Fake Love na gali nagród BBMAs. Zespół wrócił wówczas do domu ze statuetką w kategorii Top Social Artist.

Poniżej znajdziecie odnośniki do naszych poprzednich artykułów o sukcesach BTS i „Love Yourself: Tear”:

BTS o trudnych uczuciach na „Love Yourself: Tear”

BTS wygrywa na Billboard Music Awards! [WIDEO]

Fake Love osiąga 100 milionów odsłon w ekspresowym tempie

 

źródła:(1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.