Nowa piosenka BTS znalazła się na liście 100 najpopularniejszych piosenek w USA. Wydawnictwo boysbandu możemy znaleźć również w innych notowaniach magazynu Billboard.

Idol z gościnnym udziałem Nicki Minaj wskoczyło na 11. miejsce rankingu Billboard Hot 100. To drugi najlepszy wynik grupy. O oczko wyżej, na 10. pozycji, znalazło się Fake Love w czerwcu tego roku. To czwarty kawałek BTS, który dostał się do notowania. Oprócz wspomnianego tytułowego kawałka „Love Yourself: Tear”, udało się to DNA (85. miejsce) i remiksowi MIC Drop (28. miejsce). Warto też wspomnieć, że Idol to 98. piosenka z udziałem Nicki Minaj w jej karierze, która weszła do rankingu. Raperka pozostaje zatem najczęściej pojawiającą się tam kobietą w historii.

Jedynym koreańskim artystą, który lepiej radził sobie na Hot 100 jest PSY. Jego dwa numery znalazły się bowiem w TOP10 rankingu. Gangnam Style w 2012 roku przez siedem tygodni utrzymywało się na drugiej lokacie notowania, a Gentleman z 2013 było piąte.

Tytułowe Idol znajdziemy także w innych rankingach magazynu. Utwór trafił na szczyt listy Digital Songs Sales z wynikiem 43 tysięcy pobrań do 30 sierpnia. BTS poprawił tym swój rekord, który wcześniej należał do Fake Love (29 tysięcy). Kawałek pojawił się także w notowaniu Streaming Songs na 11. pozycji z 24.4 milionami streamów. Przypomnijmy, że Fake Love w pierwszym tygodniu po premierze mogło pochwalić się 27.4 milionami.

Warto dodać, że „Love Yourself: Answer” dostało się na szczyt listy Billboard 200, która nagradza najlepsze albumy w USA. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Więcej o krążku znajdziecie natomiast w naszym podsumowaniu – TUTAJ.

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.