Długo wyczekiwany album najgłośniejszego boysbandu Korei ujrzał światło dzienne. Poznaliśmy ostatnie elementy układanki, czyli trzy zupełnie nowe numery. Sprawdźcie, jak zareagował na nie świat.

Pełny album „MADE” ma specjalną wartość dla fanów, jak i samych twórców. Promocję krążka mogliście śledzić na naszej stronie. Jego produkcja zbiegła się z dziesięcioleciem zespołu i jest pierwszym tak zwartym projektem grupy od kilku lat. Zawiera w sobie nowe piosenki oraz ostatnie hity BIGBANG. W sumie na album składa się 11 numerów:

1. FXXK IT
2. Last Dance
3. Girlfriend
4. Let’s Not Fall In Love
5. LOSER
6. BAE BAE
7. BANG BANG BANG
8. SOBER
9. If You
10. Zutter
11. WE LIKE 2 PARTY

Muzykę do flagowego utworu nowej płyty ułożyli Teddy, G-Dragon i R.Tee (młody producent z THE BLACK LABEL). Słowami również zajęli się Teddy i G-Dragon oraz T.O.P. Piosenka została nagrana w stylu hip-hopowym, zachowującym średnie tempo. Kawałek opowiada o niedojrzałości w miłości pomimo wieku. Sam teledysk jest inny niż wszystkie, bo wystylizowano go na produkcję niskobudżetową, przez co wydaje się nieskomplikowany. Artyści skupili się w tym przypadku na sobie i na łączących ich braterskich relacjach. Przez większość scen widzimy całą piątkę razem i żadne efekty nie odwracają od nich naszej uwagi. 

Last Dance, czyli druga tytułowa piosenka albumu, została napisana przez G-Dragona, Tayeanga i T.O.P. Muzyką zajęli się lider zespołu oraz Jeon Yong Jun. Utwór reprezentuje spowolniony styl R&B. Sam teledysk jest dość specyficzny, ponieważ proste ujęcia są w nim rzadkością. Każde z nich jest nagrane z innego kąta. W porównaniu do FXXK IT, artyści występują tutaj pojedynczo. Rolę głównego wokalu przyjął Taeyang. Utwór, ze względu na tekst piosenki, ma nieco dramatyczny charakter. Opowiada on o życiu wspomnieniami i tęsknocie za przeszłością.


Najnowsze produkcje BIGBANG cieszyły się ogromną popularnością. Potrójny all-kill na koreańskich notowaniach muzycznych zaliczyły razem FXXK IT, Last Dance Girlfriend (dane pochodzą z 12 grudnia, 17:30 czasu polskiego).

Cały świat przyjął „MADE” z otwartymi ramionami. Godzinę po premierze, YG Entertainment udostępniło krążek na iTunes oraz Spotify. Wszystkie nowe numery z płyty szybko zdobyły serca fanów i podbiły czołowe miejsca list w wielu krajach. Na polskim iTunes FXXK IT, Last Dance Girlfriend zajęły kolejno pozycje od 47. do 49. Wszystkie statystki możecie sprawdzić poniżej (dane pochodzą z 12 grudnia, 20:00 czasu polskiego).

Czekaliście na pełną wersję „MADE”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.