Niespełna tydzień dzieli nas od powrotu najpopularniejszego boysbandu YG Entertainment. Znamy już kilka faktów związanych z ich comebackiem. 

AKTUALIZACJA: 12 grudnia

Na oficjalnym funpage’u zespołu pojawiła się informacja odnośnie całego albumowego pakietu. Cały set będzie można nabyć od 23 grudnia. Zawiera on: płytę, photobook (96 stron), dwustronny plakat, fragment układanki i tablicę.

AKTUALIZACJA: 10 grudnia

Kolejny teaser w wykonaniu BIGBANG. Tym razem możemy zobaczyć urywek utworu Last Dance.

 

AKTUALIZACJA: 9 grudnia

Jest już pierwszy teaser teledysku FXXK IT! Jest to hip-hopowy kawałek w średnim tempie. Wiemy również, że samo wystąpienie (comeback stage) będzie miało miejsce w SBS Inkigayo.

 

 

AKTUALIZACJA: 8 grudnia 

Odliczanie do wielkiej chwili? Czemu nie! Godzinę przed oficjalnym powrotem BIGBANG będziemy mogli czekać na nowe teledyski razem z zespołem. Transmisja na żywo będzie możliwa poprzez platformę V LIVE. 

 

Znamy kolejny, już trzeci, utwór z najgłośniejszego albumu BIGBANG. Nosi on tytuł Girlfriend. Niedługo po ogłoszeniu ostatniego nowego kawałka krążka „MADE”, ukazała się cała tracklista. Znajdziemy na niej 11 utworów (w tym 3 zupełnie nowe). Niektóre przez dłuższy czas górowały na listach przebojów. Fani natomiast podzielają swoje zdania na temat comebacku BIGBANG. Są zawiedzeni, że czekali tyle czasu, a idole obdarowali ich tylko trzema nowymi numerami. Jednak to radość i entuzjazm widać najbardziej. 

 

 AKTUALIZACJA: 7 grudnia

Poznaliśmy drugą tytułową piosenkę „MADE”. Last Dance będzie wolnym utworem w stylu R&B, z domieszką hip-hopu w średnim tempie. Na płycie, oprócz głównych tytułów, znajdziemy też znane hity z 2015 roku i zupełnie nowe kawałki.


 

Oryginalny post: Teaser, który wypuściło YG, przedstawia nam tytułowy utwór nowej płyty BIGBANG. Nosi on nazwę FXXX IT! Co więcej, słowa do tej piosenki ułożyli wspólnie: G-Dragon, T.O.P i Teddy – producent YG. Aranżem zajęli się R.Tee (THE BLACK LABEL) i również Teddy. Flagowy kawałek nowej płyty jest koprodukcją lidera zespołu i głównego producenta wytwórni.

Jak wiemy, to 12 grudnia jest dniem, na który fani czekają najbardziej. O północy czasu koreańskiego, pełen album „MADE” ujrzy światło dzienne. Będzie on również zawierał topowe piosenki, jakie zespół nagrał przez ostatni rok. Między innymi: BANG BANG BANG, BAE BAE, IF YOU oraz WE LIKE 2 PARTY. Utwory te długo utrzymywały się na najwyższych pozycjach list przebojów. 

„Szerokie zainteresowanie comebackiem widać nie tylko w Korei, ale i na świecie” czytamy na yg-life. Ta sytuacja może być poniekąd związana z poborem T.O.P do służby wojskowej. Fani z wielu krajów wyrażają swoje podekscytowanie. Pod zdjęciami z Facebookowego profilu BIGBANG można przeczytać pełno komentarzy. „Nie mogę się doczekać”, „Czekaliśmy na to od prawie dekady”, „Są najlepsi”.

Zespół zapowiedział już, że pojawi się w MBC „The Infinite Challenge” i „Radio Star”. Przedstawią również specjalne wystąpienie w SBS GAYO-DAEJON 26 grudnia. 

Więcej o comebacku przeczytacie na naszej stronie.

 

źródła: (1) (2) (3) (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.