Za nami kolejna seria przesłuchań w sprawie zarzutów postawionych byłemu członkowi BIGBANG, Seungriemu. Podsumowaliśmy dla Was wszystkie kluczowe informacje związane z trwającym nadal procesem sądowym.

TW: Artykuł zawiera opisy sytuacji przemocowych oraz prostytucji. 

W Wojskowym Sądzie Operacji Lądowych w Yongin 26 lutego odbyła się jedenasta rozprawa dotycząca postawionych Seungriemu zarzutów. Podczas piątkowego posiedzenia, strony skupiły się na przesłuchaniu światów w sprawie dwóch z ośmiu przedstawionych byłemu członkowi BIGBANG zarzutów: nakłaniania do przemocy oraz organizowaniu dostępu do usług seksualnych.

Sędzia prowadzący wysłuchał zeznań stron oraz zapoznał się z materiałem dowodowym. Warto zauważyć, że kluczowym świadkiem podczas piątkowego przesłuchania był aktualnie odbywający karę pięciu lat pozbawienia wolności Jung Joon Young. Na rozprawie Seungriego reprezentował adwokat.

NAKŁANIANIE DO PRZEMOCY

Zgodnie z przedstawioną przez prokuratorów wojskowych analizą, Seungri w grudniu 2015 roku pojawił się w jednym z zlokalizowanych w Gangnam lokali serwujących alkohol. Muzyk miał wdać  się w sprzeczkę w dwójką klientów (“A” oraz “B”), którzy weszli bez pozwolenia do zajmowanego przez artystę prywatnego pokoju. Według oskarżyciela, artysta wspomniał o incydencie w jednym z czatów grupowych, których uczestnikiem był Yoo In Suk. Mężczyzna (bądź inny uczestnik czatu) miał wysłać powiązanego ze sobą „członka gangu” (przez media opisywany jako „C”), który w późniejszych godzinach groził “A” oraz “B” w pobliskich uliczkach. Warto zauważyć, że zgodnie z dokumentacją prokuratorską, dostęp do wcześniej wspomnianego czatu mieli również m.in.: Jung Joon Young oraz Choi Jong Hoon. Prokuratura w zebranym materiale dowodowym przedstawiła nagranie z kamer monitoringu, na którym Seungri zabiera aktorkę do wcześniej wspomnianego pokoju, kiedy “A” podchodzi do nich i rozpoczyna rozmowę. Na nagraniu widoczny jest również “B”.  W materiale zobaczyć można również wcześniej wspomnianych uczestników czatu. Na innym z zarejestrowanych przez kamery CCTV momentów widoczny był także samochód powiązany z “C”. Seungri miał natomiast być widziany podczas rozmowy z osobą, która wysiadła z tego pojazdu.

W odpowiedzi na przedstawiony przez oskarżycieli materiał dowodowy, przedstawiciel Seungriego, potwierdził, że muzyk tego wieczoru udał się do prywatnego pokoju z jedną z koreańskich aktorek. Według niego “A” oraz “B” mieli być pijani i szukać zaczepki, mimo to były członek BIGBANG, próbował sprawę załatwić polubownie. Ostatecznie muzyk oraz aktorka opuścili lokal. W dalszej części mowy, prawnik zaprzeczył jakoby artysta miał kontaktować się z kimkolwiek w sprawie incydentu, a osoba pojawiająca się na nagraniu świadczy usługi ochroniarskie dla celebrytów. “C” miał być oskarżony we wcześniejszych latach o prowadzenie pojazdu bez uprawnień, jednak nigdy nie usłyszał żadnych zarzutów związanych z przemocą.

W sprawie przesłuchany został również JJY, który uczestniczył we wcześniej wspomnianym czacie. Mężczyzna stwierdził, że “A” jest rówieśnikiem Seungriego z czasów szkolnych. Według Jung Joon Younga, muzyk miał być poirytowany sytuacją, ponieważ “A” próbował złapać go [Seungiego – przyp.red.] za kołnierz koszuli. Świadek miał słyszeć również przekleństwa oraz krzyki na parkingu, jednak nie wie co tam się stało. Linia obrony próbowała podważyć jego zeznania, skupiając się na pełnym obowiązków życiu celebryty, który prowadził wówczas JJY.

ORGANIZOWANIE DOSTĘPU DO USŁUG SEKSUALNYCH

Na ten moment w mediach dostępne są jedynie zeznania Jung Joon Younga w tej sprawie. Mężczyzna zeznał, że był świadomy, iż krąg znajomych Seungriego oraz Yoo In Suka miał dostęp do usług seksualnych, w tym prostytucji. Według niego sprowadzaniem pracownic seksualnych miała zajmować się bezpośrednio kobieta powiązana z Seungrim. Cena takiej usługi miała wynosić ponad 1 milion wonów (ok. 3300 złotych).

Sąd Wojskowy planuje przesłuchania przynajmniej dziesięciu kolejnych świadków w kwietniu. Nie wiadomo jednak z jakimi zarzutami są powiązani świadkowie oraz czy ich zeznania zostaną przekazane do mediów.

Przypomnijmy, że na początku 2019 roku stacja MBC w programie „News Deck” ujawniła serię nadużyć w powiązanym ze Seungrim klubie Burning Sun. Ponad miesiąc później Seungri zdecydował się opuścić rynek muzyczny, a YG Entertainment rozwiązało kontrakt z muzykiem.

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: Yonhap 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.