Po kilku dniach weryfikacji doniesień dotyczących członka Stray Kids, JYP Entertainment poinformowało o podjętych przez wytwórnię krokach w specjalnym oświadczeniu.

AKTUALIZACJA: 27 stycznia

Po połudnu, 27 lutego JYP Entertainment opublikowało kolejne oświadcczenie dotyczące Hyunjina. Agencja zapowiedziała, że artysta nie będzie brał udziału w żadnych aktywnościach do odwoładnia. 

źródło: (1)

Oryginalny post: W ostatnich dniach internet zalała fala postów oskarżających koreańskich idoli o przemoc rówieśniczą w czasach szkolnych. W wielu przypadkach agencje natychmiastowo reagowały, publikując oświadczenia i zapowiadając działania prawne wobec osób, które naruszają dobre imię ich artystów. JYP Entertainment poinformowało 22 lutego, że jest w trakcie weryfikacji doniesień dotyczących Hyunjina, tym samym nie zajmując stanowiska w sprawie. 26 lutego agencja opublikowała kolejne oświadczenie. W jego treści przeczytamy, że firma jest “świadoma istnienia osób, które zostały skrzywdzone przez Hyunjina […]”. Niedługo później muzyk również zabrał głos w sprawie, publikując list adresowany do fanów oraz osób pokrzywdzonych. Tłumaczenia oświadczenia JYP Entertainment oraz wiadomości artysty znajdziecie poniżej.

Witajcie, tutaj JYP Entertainment.

Przede wszystkim, chcielibyśmy przeprosić za sytuację związaną z niefortunnymi informacjami dotyczącymi naszego artysty, Hyunjina ze Stray Kids.

Ponieważ jest to sprawa, w której [rozwiązywaniu] trzeba być bardzo ostrożnym, prosimy o zrozumienie, dlaczego opublikowanie stanowiska opartego na faktach zajęło nam tyle czasu.

Skontaktowaliśmy się z uczniami, nauczycielami oraz innymi osobami ze środowiska szkolnego [Hyunjina]. Za zgodą osób, które pisały posty, spotkaliśmy się twarzą w twarz, aby wysłuchać ich opinii.

Ze względu na skrajnie różne wspomnienia naszych rozmówców, bardzo ciężko było ustalić jeden przebieg wydarzeń.

Mimo to wiemy, że są osoby, które były zranione przez dziecinne i nieodpowiednie zachowania Hyunjina. Hyunjin przemyślał swój zachowanie oraz bardzo żałuje. W związku z tym, spotkał się osobiście z autorami postów oraz szczerze przeprosił.

Chcielibyśmy okazać najszczersze wyrazy wdzięczności wobec poszkodowanych za wyjaśnienie wszelkich nieporozumień z Hyunjinem, za zaakceptowanie jego przeprosin oraz okazanie wsparcia dla jego przyszłości.

Jeżeli nie udało nam się skontaktować z kimkolwiek, kogo zachowanie Hyunjina w jakikolwiek sposób zraniło, chcielibyśmy bardzo przeprosić.

Hyunjin zobowiązał się do refleksji nad sobą oraz wyniesienia lekcji z tej sytuacji. Będziemy również zwracali większą uwagę, aby nasi artyści szli właściwą ścieżką życiową.

Na koniec, chcielibyśmy prosić o niepublikowanie fałszywych informacji oraz spekulacji. Uszczelnimy również nasz proces selekcji trainees, aby móc reagować na takie doniesienia odpowiednio szybko.

Dziękujemy.

 

Cześć, tutaj Hyunjin ze Stray Kids.

Przede wszystkim, bardzo przepraszam wszystkich, których zraniłem swoim nieodpowiednim zachowaniem w latach szkolnych. Patrząc wstecz w okres, kiedy wiele mi brakowało, zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem zawstydzony. Nie mam żadnej wymówki. Zdałem sobie sprawę, że moje czyny i słowa zraniły innych. Chociaż w tym momencie jest za późno [aby cofnąć czas], będę głęboko nad tym rozmyślał.

Nie ważne czy [moje zachowanie] było intencjonalne czy nie. Nie sądzę, by można było mi wybaczyć fakt, że zadałem komuś ból, którego nie da się zapomnieć.

Głęboko rozmyślam nad całą sytuacją. Jestem świadomy, że chociaż przeprosiłem, a [ofiary] zaakceptowały moje przeprosiny, to krzywdy, którą im wyrządziłem, nie da się cofnąć całkowicie.

Chociaż jest to całkowicie bezwstydne z mojej strony, chciałbym okazać najszczersze wyrazy wdzięczności, tym, których zraniłem, za umożliwienie mi spotkania twarzą w twarz oraz proszenia o wybaczenie.

Jeżeli skrzywdziłem moim nieodpowiednim zachowaniem kogoś, kogo nie jestem w stanie spotkać bezpośrednio,  chcę przeprosić chociaż poprzez ten list.

Bardzo przepraszam za to, że rozczarowałem osoby, które mnie wspierały. 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.