Od kilku dni w koreańskich mediach codziennie pojawiają się informacje na temat idoli, którzy są oskarżani o stosowanie przemocy za czasów szkolnych. Aktorzy i piosenkarze zaprzeczają plotkom, a wytwórnie podejmują prawne działania przeciwko autorom wpisów.

Ostatnia seria wiadomości na temat przemocy w szkole za sprawą celebrytów ujrzała światło dziennie, po tym jak Lee Jae Yeong i Lee Da Yeong, siostry bliźniaczki będące zawodowymi siatkarkami, zostały zawieszone po oskarżeniach o stosowanie przemocy fizycznej, słownej i psychicznej wobec swoich kolegów z drużyny za czasów liceum. Zawodnik Samsung Fire & Marine Insurance Bluefangs, Park Sang Ha, przeszedł natomiast na wcześniejszą emeryturę po tym, gdy na jednym z portali internetowych został opublikowany wpis na temat jego przeszłości i faktu, że w 1999 roku pobił kolegę z klasy. Po tych incydentach domniemane ofiary zaczęły masowo publikować informacje na temat mrocznej przeszłości idoli i ich zachowaniu w czasach, gdy byli jeszcze uczniami.

Aktor Jo Byeong Gyu, znany między innymi z dram „Dokgo Rewind” czy „Sky Castle”, jako pierwszy stał się ofiarą nowego trendu. 18 lutego w sieci pojawił się wpis, w którym osoba A stwierdziła, że aktor w trakcie nauki w Nowej Zelandii znęcał się nad kolegami i koleżankami z klasy. Ta sama osoba ukradła zdjęcie Byeong Gyu z kroniki szkolnej i przyznała, że nigdy nie miała z nim kontaktu, a informacje są fałszywe. Agencja aktora ogłosiła, że podejmie prawne konsekwencje wobec A.

Kilka dni później głównymi bohaterami plotek stali się Soojin z (G)I-DLE oraz Mingyu z SEVENTEEN.  Soojin została oskarżona o znęcanie się nad siostrą osoby, która dodała wpis. Rzekomo miała kłócić się z nią przez telefon, używając wulgarnego języka. Z kolei w przypadku członka boysbandu, sytuacja w dużej mierze wyjaśniła się sama – osoba opisywana przez autora posta nie była w żadnym stopniu podobna do piosenkarza za czasów szkolnych. W obydwóch przypadkach wytwórnie, jak i sami artyści, zaprzeczyli informacjom od razu.

W kwestii aktorki Park Hye Soo, jej domniemana ofiara dopiero po wydaniu przez agencję oświadczenia, że podejmą oni w imieniu aktorki działania prawne przeciwko autorowi posta, dodała nowy wpis. Napisała wówczas, że chodziło o kogoś innego, a owa osoba już się z nią skontaktowała i przeprosiła. Ze względu na zamieszczony wpis, premiera pierwszego odcinka dramy „Dear.M”, w której aktorka miała zagrać wraz z Jaehyunem z  NCT została odwołana, a nowa data emisji nie jest jeszcze znana.

Od początku powstania serii wpisów 14 osób ze świata koreańskiego show-biznesu musiało zmierzyć się z nieprawdziwymi informacjami. Oprócz osób wymienionych w artykule ta niemiła sytuacja dosięgnęła także: aktorkę Kim So Hye, aktora Kim Dong Hee, Hyunjina ze Stray Kids, Sunwoo z The Boyz, Chuu z LOONA, Aishe z EVERGLOW, Lia z ITZY, Hyune oraz Kihyuna z Monsta X. U tego ostatniego okazało się, że autorem wpisów jest ta sama osoba, która w 2015 roku oskarżała piosenkarza o zabieranie pieniędzy kolegom z klasy oraz zmuszanie ich do kupowania dla siebie papierosów. Każda z wytwórni, do których należą artyści, zaprzeczyła tym wpisom i obiecała, że wobec ich autorów zostaną wyciągnięte konsekwencje.

 

 

źródła: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15)
źródło zdjęcia: Film Mourning Bully

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.