Jesteście ciekawi jak brzmi PPAP w alternatywnej wersji? Poznajcie Stellę Jang!

Koreańskie indie-pop ma różne odmiany, od akustycznych (Eddy Kim) i skupiających się na głębokim głosie (Kevin Oh), po elektroniczne, słodkie albo melancholijne dźwięki (OOHYO). Jeśli lubicie wdzięczne piosenkarki, to 26-letnia Stella Jang powinna przypaść Wam do gustu. 

Pierwszym krokiem w kierunku poznania wokalistki jest Colors, króciutka piosenka o wybieraniu kolorów. Utwór zaśpiewany jest w kanonie, a kobiecym głosom towarzyszą w tle grzechotki i pstrykanie. Barwy w teledysku zmieniają się w zależności od słów kawałka.


Jeśli już mówimy to krótkich wykonach to warto przesłuchać Michelle, cover piosenki The Beatles. Artystka, tak jak w pierwszej wersji, śpiewa po angielsku oraz francusku. Stella wykonała też PPAP oraz You Got a Friend in Me z filmu „Toy Story”.

Jang nagrała również kawałek, który różnie odbierany jest przez słuchaczy. Girls’ Generation odnosi się do członkiń SNSD, pokazując je jako wyidealizowany wzór kobiety. Stella nie chce obrazić piosenkarek, ale pod uwagę bierze sposób przedstawiania kobiet jako delikatnych i niewinnych. „Oppa lubią dziewczynki”, śpiewa artystka i dodaje, że nie jest taka jak idolki, a świat potrzebuje silnych kobiet, które się nie malują, mają wytrzymałe nogi i przetłuszczone włosy. Oczywiście jest to duża metafora, a główny przekaz kryje się za ironicznym tekstem.


Wczoraj wyszedł album Jang, „Vanishing Paycheck”, którego tytułowy utwór nosi taką samą nazwę. Melodia to oryginalne połączenie charakterystycznych instrumentów z różnych stron świata – akordeonu i karaibskich metalowych bębnów. Piosenka zaczyna się nosowym nuceniem, która powtarza się w formie refrenu. Sam głos Jang jest słodki i pogodny. Przepych elementów i pastelowych kolorów pojawia się również w samym teledysku.


Wracając do coverów, Stella spróbowała swoich sił w pracy z rejestratorem dźwiękowym. Kolejno nagrywa poszczególne elementy, z których powstało potem Shape of you Ed’a Sheeran’a. Jest to jeden z ciekawszych zabiegów, ponieważ dzięki temu cały utwór wykonywany jest przez jedną osobę.


Co do samej kariery Stelli. Naprawdę nazywa się Jang Sun Geun i zadebiutowała cztery lata temu, pojawiając się gościnnie na płycie „Backpack” duetu Geeks w formie skitu (przerywnik na płycie, który jest nagraniem dźwięków z otoczenia, rozmów lub fragmentów piosenek). Pełna wersja It’s Raining wyszła dwa lata temu i możecie jej posłuchać poniżej.


Swój solowy materiał Stella zaprezentowała rok później. Oprócz śpiewu, artystka pokazała, że dobrze radzi sobie też z rapem.


Znajdziecie ją na Instagramie, Facebooku i Soundcloud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.