Niepozorny z wyglądu chłopak potrafi zaskoczyć i zaczarować dojrzałym głosem. Posłuchajcie OFA!

Kto nie ma słabości do ciepłych głosów w balladach? Przykładem takiego wokalu jest John OFA Rhee – młody chłopak z gitarą, który czaruje swoim głosem. Czym jednak różni się od innych wokalistów? OFA, mimo młodego wieku, zaskakuje swoją dojrzałą barwą głosu. Oprócz tego jest niezależnym artystą, współpracującym z agencją kunst’bloom.

Jego styl charakteryzuje się prostotą w doborze instrumentów i niewymuszonym, przyjemnym głosem. W łatwy sposób pozwala słuchaczom na podążanie za swoim śpiewem. 


O samym artyście nie jesteśmy w stanie dużo powiedzieć. Naprawdę nazywa się Lee Yu Han, ale przedstawia się jako John OFA Rhee. Urodził się prawdopodobnie w 1993 roku w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Ukończył muzyczną produkcję i inżynierię dźwięku na wyższej szkole muzycznej Berklee w Bostonie. Ten sam uniwersytet ukończył Quincy Jones, Kesza, John Mayer, Diana Krall, Charlie Puth oraz producentka SM Entertainment – Kenzie.

W 2015 roku OFA wziął udział w siódmej edycji Superstar K, gdzie doszedł do najlepszej ósemki. Program wygrał wtedy Kevin Oh.


Muzyk został zaproszony do pierwszego mini-albumu Primary„Shininryu”. Opublikowana wersja sesyjna pokazuje muzyka w bardzo męskiej i seksownej wersji. W porównaniu do Someday, barwa jego głosu jest jeszcze niższa i odczuwalnie miększa.

Jest fanem amerykańskiego wokalisty i gitarzysty Johna Mayera, co pokazuje nagrywając covery, czy odnosząc się do niego na swoim Instagramie. Who Says w wykonaniu Koreańczyka jest łagodniejsze od oryginału dzięki barwie jego głosu.

1 kwietnia 2017 roku John wydał swoją pierwsze EP „You’ll Be Allright” z pięcioma utworami: instrumentalny utwór Save Me, Somebody, Grow Old, Drinks (Interlude) oraz To You For You.

Grow Old OFA śpiewa w pełni po angielsku. Kompozycja jest przemyślana, a jego akustycznej gitarze towarzyszą elektryczne. Powtarzający się refren stwarza sentymentalny klimat i zachęca do śpiewania.


Podpowiadamy: warto zajrzeć na jego Soundcloud i YouTube, gdzie znajdziecie kilka naprawdę dobrych coverów, w większości po angielsku. Śledzić go możecie na prywatnym Instagramie oraz kunst’bloom, Facebooku: fanpage i prywatnym koncie.

 

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.