Trochę indie, trochę jazzu z hiphopową domieszką i jest czego posłuchać w zimne jesienne wieczory. Poznajcie producenta Coke Jazz’a!

Należy do grupy The Cohort, razem z popularnym na Zachodzie Keith Ape, Okasian, czy Reddy’m. Zaliczani są do gatunku trap, ale reprezentują kulturę hip-hop. Dodatkowo Coke Jazz dorzuca smaczki z jazzu i indie.

Jeśli kojarzycie Hi-Lite Records to powinno obić Wam się o uszy imię tego muzyka. Artysta wyprodukował dla wytwórni kilka kawałków, jak chociażby spokojny, hip-hopowy Au Revoir Paloalto. Melodia składa się z rytmu dyktowanego przez sampler, trąbki i gitary (elektrycznej i basowej), na których gra właśnie Coke Jazz.

Również w Blue Horizon zaznacza swoją obecność, nie tylko poprzez muzykę, ale też samego siebie. Tym razem jednak przenosi nas w letnie klimaty indie. Delikatny głos Hoody (członkini AOMG, o którym pisaliśmy we wcześniejszym „WU”) miesza się z dźwiękami z grooveboxa.

W klasycznym, funkowym stylu zrobiony jest też utwór 1985 w wykonaniu Reddy’ego. W utworach, przy których pracował Coke Jazz, usłyszeć można, że producent preferuje styl lat 90-tych.


Co ciekawe na SoundCloudzie producenta usłyszymy zupełnie inną muzykę niż tę, którą tworzy dla artystów. Zamiast rytmicznych, hip-hopowych beatów, Coke Jazz wrzuca spokojne kawałki z gatunku indie lub pogranicza jazzu. W utworach pojawia się przeważnie przytłumiony głos, a instrumentem dominującym jest gitara. Przykładowym nagraniem jest 몰래 (Mollae), które pojawiło się 5 miesięcy od opublikowania wcześniejszej kompozycji.

Z klimatów indie, przenosimy się do funku i BISCUIT/#JAM. Utwór jest bardzo swobodny, a linia melodyczna prosta.

Zdarzają się jednak wyjątki, chociażby 불타 on fire wyprodukowany z B-Free. Mimo, że nadal jest to indie, nabiera ono ostrego pazura dzięki solówce na gitarze elektrycznej.


Przesłuchując materiał Coke Jazz’a, warto wejść na kanał The Cohort na YouTube. Znajdziemy tam kilka nagrań z jam sesji.

Nie jest to jednak wszystko, co stworzył producent. Na swoim koncie ma współpracę z Hyorin z Sistar i liderem Block B, Zico. Wspólnie z Paloalto wyprodukowali dla nich elektroniczny kawałek Dark Panda, prezentując kolejne oblicze hip-hopowej kultury. W utworze emocjonalny głos Hyorin rywalizuje z szybkim flow raperów.

Coke Jazz’a znajdziecie na: Soundcloudzie, Instagramie, YouTube The Cohort, Facebooku i Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.