VIXX wrócił z czwartym mini-albumem w swojej karierze.

Nowa płyta oznacza zupełnie inny koncept od poprzednich. Tym razem, główny motyw przewodni skupiony jest wokół przedstawienia fantastycznej krainy szczęścia Shangri-La (lub inaczej Mureung Doweon). Każdy z członków VIXX odgrywa rolę postaci żyjącej w tym idealnym świecie, a za ich ubiorem, pozami i otoczeniem stoi rozległa symbolika, którą najlepiej przedstawić na obrazie.

W tytułowej piosence, Shangri-La, możemy usłyszeć tradycyjny koreański instrument gayageum. Jego dźwięki mają przede wszystkim oddać atmosferę raju na ziemi. Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest team Devine-Channel, który już kiedyś pracował z zespołem, chociażby podczas zeszłorocznego projektu „Ker” (np. Fantasy, The Closer). Choreografią zajęli się Keone & Mari (mogliście o nich przeczytać w naszym artykule „Wart Uwagi”) oraz Yu Jung Wan. To właśnie oni dodali do tańca charakterystyczne wachlarze, które zwracają na siebie uwagę i z pewnością będą głównym punktem podczas występów na żywo. Reżyserem teledysku został Kim Woo Je z ETUI. Jeżeli ktoś śledzi twórczość firmy, z pewnością zauważy zachowany styl ETUI w Shangri-La. Celem projektu było pokazanie tradycyjnej krainy szczęścia w nowoczesnej oprawie.

Cały mini-album zawiera 5 nowych piosenek i instrumentalną wersję Shangri-La. Więcej informacji o płycie znajdziecie TUTAJ.

  1. 桃源境 (도원경) / Shangri-La
  2. INTO THE VOID – kawałek jest nagrany w gatunku future bass. Spośród muzycznej oprawy, najwyraźniej słychać pianino, bass i różne instrumenty smyczkowe, dopełniające tło. Ciężka atmosfera piosenki i tekst są interpretacją „zniekształconej” definicji miłości. 
  3. Black Out – piosenka house wyróżnia się ciekawym basem, który nadaje głębi całemu utworowi. Członkowie VIXX zmieniają swoje głosy tak, by dopasować się do zróżnicowanych partii. Ma to wyeksponować zmysłowy tekst kawałka. 
  4. 다가오네 / 1, 2, 3, 4, 5 – piosenka w stylu R&B została napisana przez Ravi’ego i PUFF. Panowie już wcześniej mieli okazję ze sobą pracować, chociażby przy debiutanckim solo albumie „[R.EAL1ZE]”. Tekst opowiada o smutku, jaki czuje mężczyzna, kiedy musi powiedzieć „żegnaj”.
  5. 우리에게 / To Us – ostatni utwór z płyty, który jest prezentem zarówno dla fanów, jak i samego zespołu. Członkowie VIXX opowiadają o uczuciach, jakie im towarzyszyły od debiutu pięć lat temu oraz o tym, co myślą o przyszłości.
  6. 도원경 (桃源境) (Inst.)

VIXX wyszedł naprzeciw tym, którzy jeszcze wahają się z kupnem albumu. Na portalu Naver udostępnili kilka estetycznych zdjęć „Shangri-La”. Zobaczcie je poniżej:

Już 1,5 godziny po wydaniu, Shangri-La znalazł się na koreańskich rankingach. Na listach Bugs i genie zajęli 4 miejsce, a na Naver 10.

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.