Znajomość kroków to nie wszystko. Do idealnego występu potrzebny jest dobry choreograf i feeling. A kto potrafi to zrobić najlepiej? Sprawdźcie!

Na pierwszym miejscu stawiamy Parris Goebel – 26-letnią choreograf z Nowej Zelandii, która od przynajmniej dwóch lat nie daje o sobie zapomnieć w muzycznym świecie. Jest założycielką grupy zrzeszającej tancerzy z całego świata, Royal Family, która w 2015 roku zaprezentowała jeden z lepszych wykonów na międzynarodowych zawodach w Los Angeles (Goebel pojawia się w 15. sekundzie). Styl Parris jest odważny, agresywny i czasami wyzywający. Nie można jednak odmówić jej pomysłowości i efektowności. Tancerka od zeszłego roku występuje też jako piosenkarka.

Choreografie Parris zobaczycie w teledyskach Justina Biebera Sorry, Rihanny, Janet Jackson i Nicki Minaj. W Korei zaznaczyła swoją obecność współpracując z większością wykonawców z YG Entertainment, ale też 4Minute (CRAZY). To jej rutyny są w BANGBANGBANG, czy GOOD BOY. Za czasów MIX&MATCH, chłopcy z iKON pokazali swoje możliwości w jej choreografiach. Fragment z FRONTROW tańczyły BLACKPINK chwilę przed debiutem. Jednym z popularniejszych nagrań jest performance wideo RINGA LINGA w wykonaniu Taeyang’a.

Kolejni popularni na naszej liście to norweskie trio Quick Style CrewPanowie działają wspólnie od 2006 roku i od początku ich cechą charakterystyczną jest bardzo szybki, energiczny i do tego precyzyjny taniec. Obecnie jeżdżą po całym świecie, prowadząc warsztaty. Byli również w Polsce na Fair Play Dance Camp. Jak zasłużyli się dla k-popu? Pracowali z BTS przy Save Me oraz Blood Sweat & Tears.

1MILLIONDANCE STUDIO są jedną z wiodących szkół tańca, które przygotowują choreografie k-popowym artystom. Na sukces marki pracuje dwudziestu tancerzy, ucząc hip-hopu, poppingu czy modern dance. Układali oni kroki dla piosenkarzy z SM TOWN, YG i JYP. Pod koniec zeszłego roku pojawiły się specjalne wideoklipy z nowymi piosenkami Jay’a Parka. Autorkami choreografii do All I Wanna Do są trzy dziewczyny z 1MILLION – Mina Myong, May J Lee oraz Sori Na. Tygodniowo pojawia się kilka nowych choreografii. Tancerzy 1MILLION zobaczycie w teledysku Luhana, w tym choreografa Yoo Jun Sun’a
Jeśli oglądaliście HIT THE STAGE, zapamiętaliście emocjonalny i sensualny występ Hoyi z INFINITE oraz Choi Hyo Jin.


Natomiast jeżeli tańczycie TT czy OOH-AHH TWICE albo Very Very Very I.O.I, wykonujecie kroki, które wymyśliła Lia Kim. Jak na popperkę przystało, Lia dąży do perfekcji, a w jej tańcu liczy się każdy szczegół. Grację momentalnie zamienia w chłodny i sztywny ruch, by ponownie przejść do płynności.

Będąc w temacie HIT THE STAGE, nie można zapomnieć o współpracy Japonki Koharu Sugawary i Taemin’a do Sayonara Hitori. Lustrzany taniec tej pary wywołuje emocje u samego widza. Skupcie się na ruchach jakie wykonuje Koharu i w jaki sposób kontroluje swoją energię.

Wróćmy na chwilę do BTS. Oprócz Quick Style, ich choreografie tworzą Keone Madrid Dope, Fire, Blood Sweat & Tears, Not Today. Sam tancerz pojawił się ze swoją żoną Mari w teledysku Love Yourself Justina Biebera, który był częścią projektu PURPOSE: The Movement. Pojawiła się w nim również Parris Goebel. Para prezentuje styl hip-hopowy z zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Oboje bawią się formą i poszukują coraz to nowych możliwości wykorzystania ciała, przekazywania energii i interpretacji dźwięków. Małżeństwo w tym roku będzie prowadziło warsztaty w Krakowie na Fair Play Dance Camp.

 


Debiutancka choreografia? Piosenka, która ma się stać hitem? Dla Kyle Hanagami to nie problem! Chcecie przykłady? BLACKPINK i BOOMBAYAH, NCT DREAM z Chewing Gum, Red Velvet z Ice Cream Cake albo Taeyeon i Why.


Pamiętacie jak zgranie tańczyli chłopcy z EXO w Overdose? Ten sam człowiek ułożył choreografię do Lion Heart SNSD i ognistego wykonu NCT 127 do Fire Truck. Tony Testa, bo o nim mowa, ma na swoim koncie współpracę przy musicalach, ostatniej trasie koncertowej Michaela Jacksona „This is it”, czy z Kylie Minogue. Współpracował też z SHINee i TVXQ.

Ko Kyungjun i MONSTA X to współpraca idealna. Choreograf ułożył kroki do Stuck, które możecie obejrzeć poniżej. Grupa już od początku swojego istnienia zwracała na siebie uwagę poziomem wykonywania tańca.


Chłopcy są zespołem, który dobrze radzi sobie z agresywnymi, hip-hopowymi krokami. Sami również tworzą rutyny.

Na koniec mamy przyszedł czas na wisienkę na torcie dzisiejszego „WU”. Jest nim SEVENTEEN i ich główny choreograf – Hoshi. Chłopcy pokazują jeden z najwyższych poziomów tanecznego profesjonalizmu wśród koreańskich grup. Ich choreografie są energiczne, a co najważniejsze – niesamowicie zsynchronizowane. Taki efekt to godziny ćwiczeń w skupieniu na sali treningowej, ale też samej radości, którą czerpie się z tańca.


Wystarczy tego siedzenia i oglądania jak tańczą inni!. Teraz czas na Was! Zapraszamy Was do tańczenia. Na pewno zobaczymy się kiedys na k-popowej imprezie!

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.