Zeszłotygodniowe k-popowe krążki licznie zadebiutowały w światowych notowaniach magazynu Billboard. Sprawdźcie, jakie sukcesy odnotowały płyty Girls’ Generation, Jessici, WINNER i Wanna One.

Ranking najlepszych światowych albumów otwiera SNSD ze swoim jubileuszowym krążkiem „Holiday Night”. To trzecie pierwsze miejsce Girls’ Generation na tej liście w historii. Wcześniej udało się to „I Goy A Boy” w 2013 roku i „Lion Heart” w 2015 roku. Trzecią pozycję na „World Albums” zajmuje Wanna One z „1×1=1 (TO BE ONE)”. Potwierdza to międzynarodowy sukces debiutanckiego krążka boysbandu stworzonego w „Produce 101”. Jessica z „My Decade” znalazła się na 5. miejscu zestawienia. To o dwie pozycje wyżej niż jej ostatni mini-album „Wonderland”. Pod numerem 14. znajdziemy„Free’sm”, nowy krążek CLC. W rankingu, oprócz debiutantów, widzimy „THE WAR” EXO (4. miejsce) i „Verse 2” JJ Project (7. miejsce).

Piosenki SNSD i WINNER zadebiutowały również na liście „World Digital Song Sales”. Tu najwyżej znalazło się Island boysbandu z YG Entertainment – na trzecim miejscu. Holiday i All Night Girls’ Generation zajęły natomiast kolejno 5. i 6. pozycję.

Girlsband z SM Entertainment może pochwalić się też 5. lokatą w notowaniu „Heatseekers Albums”. Jest to ranking nagradzający zarówno krążki nowych, rozpoczynających karierę artystów oraz przełomowe dokonania działających już na scenie muzyków.

Więcej o krążkach możecie przeczytać na naszej stronie:[SNSD][WINNER][JESSICA][WANNA ONE]

 

źródła:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.