Dekadę po wydaniu Into The New World, SNSD uczciły swoją rocznicę nowym albumem. Jakie jest „Holiday Night”?

Jedną z dwóch tytułowych piosenek szóstego albumu girlsbandu jest Holiday. To wakacyjna kompozycja z wpadającym w ucho refrenem i wokalami pełnymi energii. Tekst, który współtworzyła Seohyun, opowiada o specjalnym święcie sprawiającym, że wakacje stają się jeszcze gorętsze i radośniejsze. Dzięki niemu znikają też wszystkie nasze zmartwienia.

Drugi utwór, All Night, również porusza tematykę letniego świętowania. Skupia się jednak bardziej na wakacyjnym romansie, który rozkwita ponownie podczas imprezy. Autorką tekstu piosenki jest Kenzie, jedna z głównych producentek SM Entertainment, która była odpowiedzialna również za debiutancki numer SNSD. W funkowej melodii słychać nawiązania do lat 70. i 80., kiedy to na parkietach królowało disco. Klip jest również utrzymany w podobnej tematyce. Poniżej możecie zobaczyć tzw. ‘czystą wersję’. Wytwórnia podzieliła się też teledyskiem-dokumentem, w którym dziewczęta wspominają ostatnie 10 lat istnienia zespołu. Sprawdzicie go TUTAJ.

„Holiday Night” jest szóstym pełnym albumem SNSD. Oprócz dwóch głównych numerów znajdziemy tam również 8 zupełnie nowych kawałków. Więcej o piosenkach „ze strony B” przeczytacie poniżej:

  1. Girls Are Back – kompozycja w stylu groovy z 8-bitowymi funkowymi i musicalowymi wstawkami. Opowiada o grupie kobiet, które są gotowe na podbicie wszystkich imprez w mieście.
  2. All Night
  3. Holiday
  4. Fan – kawałek w całości stworzony przez Kenzie. Mówi o oddaniu drugiej osobie i wierzeniu w jej możliwości. Łączy sobie elektronikę i brzmienia vintage.
  5. Only One – piosenka R&B w średnim tempie z akustyczną gitarą w tle. Opowiada o wzlotach i upadkach, jakich doświadczamy będąc w związku. Pomimo wad, wiemy, że to właśnie ta osoba jest nam przeznaczona.
  6. One Last Time – ballada w średnim tempie z wyraźnym beatem. Girlsband śpiewa w niej o strachu przed zakończeniem związku i wspomnieniach o spędzonych wspólnie chwilach.
  7. Sweet Talk – taneczny utwór z rytmicznymi dźwiękami perkusji i basem. Tekst piosenki napisała Seohyun. Mówi on o fizycznym pożądaniu i seksualnym pociągu do drugiego człowieka.
  8. Love is Bitter – akustyczny numer z elementami bluesa. Dziewczęta wyrażają w nim uczucia, które towarzyszą rozstaniu. Według nich, wszystko bez ukochanej osoby staje się gorzkie.
  9. It’s You – popowa piosenka w średnim tempie, której tekst napisała Yuri. Kawałek dedykowany jest SONE, fandomowi SNSD. Słowa są odpowiedzią zespołu na list od fana.
  10. Light Up The Sky ­– płytę kończy pop-ballada, która opowiada o rozstaniu i uczuciom towarzyszącym ponownemu spotkaniu.

Godzinę po wydaniu krążka, Holiday znalazło się w pierwszej dziesiątce prawie wszystkich rankingów muzycznych w Korei. Najwyżej, bo 3. miejscu, było na liście Genie i Bugs. All Night najlepiej poradziło sobie na Genie (4. pozycja), Bugs (5. pozycja) i Naver (7. pozycja).

Cały album wskoczył na 17 pierwszych miejsc na międzynarodowym iTunes, w tym w Japonii, Szwecji, Finlandii, Tajlandii czy na Węgrzech. W Stanach Zjednoczonych płyta była 9., a w Wielkiej Brytanii 17.. Sprawiło to, że „Holiday Night” przewodziło światowemu zestawieniu albumów iTunes z 4 sierpnia.

Ostatnio mogliśmy oglądać cały zespół w transmisji LieV na V LIVE. Girlsband opowiadał tam chociażby o 10 latach swojej kariery, czy ulubionych piosenkach z „Holiday Night”. Całość dostępna jest na platformie:

Która piosenka z „Holiday Night” najbardziej się Wam podoba?

 

źródło:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.