W połowie czerwca poznaliśmy skład Wanna One, boysbandu utworzonego w drugim sezonie „Produce 101”. Od tamtego czasu fani z niecierpliwością czekali na debiut zespołu. Swoją pierwszą płytę, „1×1=1 (TO BE ONE)” chłopcy wydali 7 sierpnia i od razu podbili serca widowni na całym świecie. Sprawdźcie, co powinniście wiedzieć o debiucie Wanna One.

Tytułowy kawałek krążka, Energeticto pełen energii, taneczny utwór. Za jego produkcję odpowiedzialni są m.in. Hui i Wooseok z PENTAGON. Charakterystycznym zabiegem w numerze są zmiany tempa: od wolnej melodii pianina na początku do rytmicznego, elektronicznego refrenu. Słowa piosenki mówią o zakochaniu, które powoduje, że stajemy się żywiołowi i gotowi do działania.

Drugą propozycją Wanna One na główną piosenkę „1X1=1 (TO BE ONE)” było house’owe Burn It Up. W tekście członkowie zespołu przekonują, że są gotowi na rozpoczęcie nowej przygody i spełnienie swoich marzeń. 10 sierpnia YMC Entertainment opublikowało klip do utworu. Możecie sprawdzić go też u nas:

Oprócz dwóch wspomnianych piosenek, na płycie znajdziemy też kilka innych kawałków. Więcej przeczytacie o nich poniżej. Warto dodać, że na fizycznej wersji płyty posłuchamy również dwóch dodatkowych pozycji: It’s Me (Pick Me) i Never w wersji Wanna One.

  1. To Be One (Intro) – wstęp zarówno do „1×1=1 (TO BE ONE)”, jak i do kariery Wanna One. Melodia wyraża zaangażowanie i gotowość do działania. Co ciekawe, kawałek trwa dokładnie 1:01 minuty. Ma to specjalne znaczenie – 11 finalistów „Produce 101” zadebiutowało w Wanna One.
  2. 활할 (Burn It Up)
  3. 에너제틱 (Energetic)
  4. Wanna Be (My Baby) – kawałek w stylu elektropop. W pełnym uroku tekście członkowie Wanna One nie rozumieją, czemu zmieniają się pod wpływem zauroczenia, jednak chcą się mu poddać.
  5. 이 자리에 (Always) (wersja akustyczna) – akustyczna wersja piosenki z finału „Produce 101”. Numer o obietnicy wiecznej miłości stał się w nowej aranżacji bardziej minimalistyczny. Pozwala to lepiej skupić się na przesłaniu utworu.

Wszystkie piosenki z debiutanckiej płyty Wanna One dobrze poradziły sobie w koreańskich notowaniach muzycznych. Energetic zaledwie godzinę po wydaniu zaliczyło all-kill i zdobyło pierwsze miejsca we wszystkich rankingach. Burn It Up zajmowało prawie wszędzie drugą pozycję (wyjątkiem lista Mnet – 4. miejsce). Trzecią najpopularniejszą piosenką z albumu była natomiast Wanna Be (My Baby). Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie w galerii poniżej.

Na międzynarodowym iTunes album zdobył 10 pierwszych miejsc: w Brunei, Finladii, Hong Kongu, Indonezji, Malezji, Singapurze, Tajlandii, Tajwanie, Wietnamie i na Filipinach. Sprawiło to, że krążek wskoczył na 3. miejsce dziennego notowania światowych albumów iTunes z 7 sierpnia.

Pierwszy występ Wanna One zaliczyło w M!Countdown telewizji Mnet, gdzie transmitowane było również „Produce 101”. Nadal nie wiadomo jednak, czy boysband będzie promował się w programach trzech największych stacji w Korei: KBS, MBC i SBS. Rzecznik Music Core potwierdził 10 sierpnia, że debut stage grupy nie jest w rozpisce na ten tydzień. Pracownicy Inkigayo zdradzili natomiast, że występ Wanna One nadal jest dyskutowany.

 

źródła:(1)(2)(3)(4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.