Najnowszą płytę boysbandu można porównać do ostatniego klapsu na planie filmowym. Czwarta i ostatnia część „NEW KIDS” jest wypełniona sentymentalnymi piosenkami o miłości i jej braku, dopasowując się do szarej, jesiennej pogody za oknami. 

Boysband już po raz czwarty wraca na scenę z nowym materiałem z serii „NEW KIDS”. Pierwszą z nich, „BEGIN”, usłyszeliśmy w maju 2017 roku, po rocznej nieobecności grupy w Korei. Późniejsze płyty zostały zawarte w tym roku: styczniowe „RETURN” spotkało się z pozytywną reakcją koreańskiej publiczności, a w sierpień należał do albumu „CONTINUE”. Dodatkowo, jeszcze w lutym iKON wydało singiel Rubber Band, co pokazuje, ile pracy w tym roku ma boysband. 1 października zakończyli swój projekt krążkiem „THE FINAL”, celując w nostalgiczną atmosferę jesieni.

Tytułowe GOODBYE ROAD przedstawia pewne emocje, jakie dotykają człowieka podczas rozstania z ukochaną. Jest tutaj zawarty żal z powodu samego zakochania się, westchnięcia przepełnione samotnością oraz pewna próba rześkiego spojrzenia na to smutne wydarzenie. Pomimo bólu i wiedzy, że to już koniec, bohaterowi tekstu trudno jest porzucić swoje uczucia i życzy sobie oraz swojej ukochanej jak najlepiej w kolejnych związkach. Piosenkę, nagraną w średnim tempie, dopełnia teledysk, w którym widzimy ostatnie chwile związków każdego członka iKON. Pomiędzy tymi scenami wpleciono przebitki z choreografią, którą pomagał stworzyć szef YG, Yang Hyun Suk. Pełen taniec do GOODBYE ROAD znajdziecie pod tym linkiem

Na EP znajdują się jeszcze trzy utwory, wszystkie utrzymane w tym samym nostalgicznym nastroju. Przy większości pracowali stali producenci YG Entertainment oraz B.I. Chociaż tempo w Don’t Let Me Know przyspiesza, kawałek trzyma w sobie strach przed nową miłością byłej ukochanej. Tutaj, oprócz lidera, słowa do piosenki tworzył Song. Prosta melodia Adore You przeważa przez większość czasu, nadając jej niewinnego tonu. Opowiada o strachu przed wyznaniem uczuć, mimo ogromnej adoracji do ukochanej. Ostatnia pozycja na płycie, Perfect, utrzymana jest w stylu retro. Mówi o żalu, jaki czuje mężczyzna, kiedy zdaje sobie sprawę, że opuszczenie jego miłości to był największy błąd w życiu. Dodatkowo czuje wstyd przez to, jak się zachowywał w stosunku do dziewczyny i nie może przez to patrzeć na siebie w lustrze.

Grupa szybko znalazła uznanie wśród koreańskiej publiczności. Już 2,5 godziny po wydaniu „THE FINAL”, tytułowe GOODBYE ROAD wskoczyło na pierwsze miejsce listy Bugs. Kolejne „jedynki” stopniowo pojawiały się w następnyvh godzinach, o 21:30 KST (3,5 godziny po premierze) na Soribadzie i o 23:30 KST na Mnet. Do pełnego all-killa zabrakło zespołowi pierwszego miejsca na Naver. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze wyniki piosenki, z 20:30 KST oraz 1:30 KST 2 października. Znajdziecie tam też jak radziły sobie inne utwory z albumu w tym samym czasie.

Płyta również spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony fanów z całego świata. Na iTunes zajęła pierwsze miejsca w 27 krajach. Nam udało się ująć moment, na którym widoczne jest 25 „jedynek”. Dzięki temu iKON w ogólnym rankingu artystów w dniu 1 października zajął 14. miejsce, a „FINAL ROAD” przez dwa dni (1 oraz 2 października) utrzymywało się na pierwszej pozycji Globalnego Rankingu Albumów iTunes.

Chłopcy od tygodnia promują się także w programach muzycznych. Do tej pory wystąpili jedynie w SBS Inkigayo z GOODBYE ROAD oraz Adore You. Pierwszą nagrodę zgarnęli zaś w MBC Music Show Champion.

 

źródło zdjęcia: YouTube iKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.