Boysband wydał drugi krążek w 2018 roku. Jak zaprezentował się nowy album grupy i co myślą o nim jej członkowie? Zapraszamy do podsumowania comebacku iKON!

Popularność LOVE SCENARIO stała się motorem motywacyjnym zespołu do nagrania kolejnego albumu i wydania go pół roku po premierze „RETURN”. Nowy krążek, „NEW KIDS: CONTINUE”, sygnalizuje, że chłopcy z iKON wciąż chcą tworzyć i serwować swoim słuchaczom nowe brzmienia. Płyta ukazała się 2 lipca. Do promocji wydawnictwa wybrano dwie piosenki – KILLING ME oraz FREEDOM. 

Obecność ukochanej była ważną częścią życia chłopaka, a brak jej towarzystwa i odczuwana przez to pustka go zabija. B.I przyznał, że tekst KILLING ME stworzył pod wpływem rozmyślań nad popularnym wyrażeniem „zabija mnie/umieram”, które ma odzwierciedlać frustrację. Według niego, ludzie przesadnie i ze zbyt dużą łatwością używają tak mocnych słów i postanowił odnieść je do miłości, która jest w stanie zabić człowieka.

Melodię stworzono na podstawie kontrastu – spokojne, a wręcz monotonne, zwrotki przerywane są agresywnym refrenem. To właśnie ten kulminacyjny moment utworu zyskał najbardziej efektowną część choreografii. Przedstawia ona ból serca i tragizm rozstania. Uwaga skupiona jest przede wszystkim na footworku, czyli skomplikowanych ruchach nóg. Szczegóły możecie obejrzeć na udostępnionym klipie z treningu.

 

Drugi kawałek tytułowy grupa wykonuje podczas występów w programach telewizyjnych. FREEDOM to brzmiący rockowo utwór, który niesie ze sobą przekaz: „Nie marnuj życia na rzeczy, które nie sprawiają ci radości. Ciesz się życiem, bo jak nie teraz, to kiedy?” Podczas występów chłopcom towarzyszą statyści trzymający flagi z napisem freedom (ang. 'wolność’).


„NEW KIDS: CONTINUE” zawiera pięć utworów, różniących się tematyką oraz stylami muzycznymi. Główną osobą odpowiadającą za nową muzykę iKON jest B.I oraz młodzi producenci wytwórni – MILLENNIUM, Joe Rhee, R.Tee, Seung i LION, a także „stary wyjadacz” Kang Uk Jin.

  1. KILLING ME
  2. FREEDOM
  3. ONLY YOU – melodia stylizowana jest na lata 50-te. Chłopcy nieśmiało wyznają uczucie wobec dziewczyny. Świat dzięki niej jest piękniejszy i przyjemniejszy.
  4. COCTAIL – w elegancki i trochę nonszalancki sposób panowie proponują swoim towarzyszkom koktajle, zachęcając do wspólnej zabawy. Lekka tematyka i energiczny rytm dobrze wpisują się w wakacyjne klimaty.
  5. JUST FOR YOU – płytę kończy sentymentalna i szczera ballada. Jest obietnicą, że dla swoich wybranek panowie są w stanie zrobić dużo i chcą dedykować im każde swoje posunięcie.

Lider grupy zachęcił na swoim Instagramie do publikowania nagrań pod tagiem #killing_me_challenge. Muzyczne wyzwanie polega na sklejeniu swojego nagrania w momencie frustracji z refrenem KILLING ME. Jeden z klipów przedstawia Tablo z EPIK HIGH:

Grupa podzieliła się również ujęciami z kręcenia teledysku do KILLING ME.

Dwie godziny po premierze krążka, wszystkie piosenki pojawiły się w koreańskich notowaniach. Tytułowe KILLING ME znalazło się od razu na pierwszym miejscu rankingów Soribada i Bugs. W tygodniowym podsumowaniu zajmuje trzecie miejsce.

Album dotarł na pierwsze miejsca w sumie w 24 krajach o czym poinformował Yang Hyun Suk na swoim Instagramie. Najlepszy wynik w Polsce to 17. pozycja na iTunes oraz 55. na Apple Music. Tytułowa piosenka najlepiej została odebrana w Malezji, Singapurze, Tajlandii oraz Indonezji. Zauważone zostało również JUST FOR YOU, które pojawiło się na listach muzycznych w siedmiu krajach.

 

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube iKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.