Najmłodszy boysband YG Entertainment powrócił z nowym wydawnictwem, podbijając notowania na całym świecie.

Po trzech latach od wydania debiutanckiego „WELCOME BACK”, chłopcy z iKON zaprezentowali drugi pełen album. „RETURN” ujrzało światło dzienne 25 stycznia 2018 roku. Tego samego dnia swoje 20. urodziny obchodził maknae grupy, Chan. Jako główną piosenkę wybrano LOVE SCENARIO. W dwóch zapowiedziach teledysku pojawili się jedynie Jay oraz Ju-ne. Nie bez powodu to oni zostali bohaterami krótkich wideoklipów – panowie odpowiadają za całą część refrenu. Popowe brzmienie piosenki wpada w ucho dzięki zabawnej melodii granej na pianinie i towarzyszącej jej perkusji. Wbrew pozorom pozytywny kawałek odnosi się do miłości jako „aktu życia”, którą człowiek doświadcza w formie zachwytu, ale też bólu po utracie ukochanej osoby.

Na płycie znalazło się dwanaście utworów, w tym cztery już wcześniej zaprezentowane fanom. Autorem wszystkich tekstów jest B.I, a także: Bobby, tekściarka Bekuh Boom i producenci YG Entertainment – Choice37, Teddy, PSY, Future Bounce czy początkujący MILLENNIUM i Diggy. To właśnie wkład lidera grupy podkreślano w wielu zapowiedziach.

 1. LOVE SCENARIO
 2. BEAUTIFUL –  energetyczna kompozycja, w której słychać różne style muzyczne. Na przód wybija się alternatywne brzmienie i riffy gitary basowej. Piosenka opowiada o fascynacji piękną dziewczyną.
 3. ONE AND ONLY –  pierwsze solo B.I od udziału w „Show Me The Money” w 2014 roku. Raper skupia się w kawałku na swojej wyjątkowości i pewności siebie. 
 4. JERK –  tematem przewodnim jest rozstanie i sposób, w jaki chłopak sobie z tym radzi, udając „twardziela”, a jednocześnie cierpiąc. Utwór otwiera gitarowa melodia, która odpowiada za wyciszającą atmosferę.
 5. BEST FRIEND –  delikatna melodia jest tłem dla smutnego zwierzenia chłopaka zakochanego w swojej przyjaciółce. 
 6. EVERYTHING –  głównym przesłaniem jest wyznanie wobec ukochanej po rozstaniu. „Jesteś dla mnie wszystkim”, mówią chłopcy w piosence. Taneczna melodia, która powoli „rozkręca się” i z lekkiego house przeistacza się w trapowy. 
 7. HUG ME –  historia jednostronnej miłości. Hip-hopowa melodia z mocnym akcentem gitary pozwala artystom na przedstawienie swoich uczuć w stylu, jaki tworzyli od początku istnienia. Lekka kompozycja, wysokie wokale i charakterystyczne flow raperów to wizytówka iKON.
 8. DON’T FORGET –  prośba do ukochanej, aby nie zapominała o wspólnie przeżytych chwilach i swoim byłym chłopaku. Wolna i gwizdana melodia wzmacnia przygnębienie, które słychać w głosach artystów. 
 9. SINOSIJAK –  kawałek powstał podczas programu survivalowego „Mix&Match” w 2014 roku. Na „RETURN” wprowadza imprezową atmosferę, w której zespół dobrze się odnajduje i pokazuje swą charyzmatyczną stronę.
 10. LOVE ME –  szybki, zmieniający się rytm zachęca do poddania się melodii i wspólnego śpiewania refrenu. Chłopcy grali piosenkę na swoich koncertach w Japonii w 2016 roku.
 11. JUST GO –  sentymentalna propozycja dołączona była do kompletnego wydania „WELCOME BACK” w marcu 2016 roku.
 12. LONG TIME NO SEE – kolejna kompozycja z „Mix&Match” w oryginale wykonane przez Jinhwana, Bobby’ego, B.I, Jinhyeonga oraz Yunghyeonga.

Grupa pojawiła się w programie „Music Core” 27 stycznia. Występ zobaczycie TUTAJ. Już dzień później boysband zaprezentował się też w „Inkigayo”. Zaprezentowane zostały tam dwie piosenki.

 

Ważnym elementem są choreografie, które ułożono do dwóch kawałków – LOVE SCENARIO oraz BEAUTIFUL. Oba nagrania obejrzycie poniżej.

 

W związku z comebackiem każdy z członków iKON otworzył swoje konto na Instagramie. Linki do poszczególnych profili prezentujemy tutaj:
IG B.I
IG Bobby
IG Chan
IG DK
IG Jay
IG Ju-ne
IG Song
Oficjalny Instagram grupy

Piosenki z albumu pojawiły się wysoko w notowaniach już w pierwszej dobie po premierze. Po trzech dniach iKON może cieszyć się zdobyciem przez LOVE SCENARIO szczytu ogólnego rankingu koreańskich platform muzycznych.

W Polsce „RETURN” dotarło na 106. miejsce, natomiast tytułowa piosenka była aż na 29. szczeblu notowania iTunes. Album iKON zgarnął ogólnie 17 „jedynek” (nam udało zarejestrować się 16).

Po ponad rocznej przerwie i koncertach w Japonii iKON skupi się na aktywnościach w Korei. Zwiększy się udział grupy w programach rozrywkowych i muzycznych. Ta decyzja kierowana jest prośbami fanów, którzy kontaktowali się z producentem Yang Hyun Sukiem na jego Instagramie.

Promocję poprzedzającą wydanie „RETURN” możecie prześledzić w TYM ARTYKULE.

 

źródła: (1)
źródło zdjęcia: ygfamily.com

Jeden komentarz “Drugi album iKON zdobywa uznanie na świecie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.