Czwarty mini-album GFRIEND przyniósł zmianę w koncepcie dziewcząt. Jak przedstawiło go „The Awakening” i tytułowe Fingertip?

Najnowsza płyta girlsbandu spod skrzydeł Source Music sprzedała się przedpremierowo w rekordowej, dla zespołu, liczbie 100 tysięcy kopii. Wcześniej ten tytuł należał do ich pierwszego pełnego albumu, LOL (60 tys.). Podczas promocji krążka, wytwórnia podkreślała, że dziewczęta pracowały nad czymś, czego jeszcze u GFRIEND nie widzieliśmy. Grupa wróciła 6 marca bardziej drapieżna, jednak niepozbawiona towarzyszącego jej od debiutu uroku.

Jako główną piosenkę „The Awakening” wybrano Fingertip, funkowy kawałek z wyraźną gitarą i basem. Kawałek skomponowali Iggy i Seo Young Bae, producenci, którzy już wcześniej pracowali z zespołem. Stworzyli dla dziewcząt chociażby dwa tytułowe single z zeszłego roku: Rough i Navillera. Ich dziełem jest również tekst piosenki. Opowiada on o rozkochiwaniu kogoś w sobie do tego stopnia, że będziemy mieli pełną kontrolę nad uczuciami tej osoby. Przy naszych działaniach, by „wycelować” w jego serce, sami wpadamy w pułapkę miłości.

Wart uwagi jest klip do Fingertip. Rozbudowana akcja przenosi nas zarówno w sny, kosmos, jak i gry typu arcade, do której nawiązaniem jest kolorowa broń. Za reżyserię teledysku odpowiedzialny był Hong Won Ki, twórca prawie wszystkich MV dziewcząt (wyjątkiem jest Navillera, którą wyreżyserował Kim Seong Uk). Jest również jednym z dyrektorów agencji Zanybros, która od 2008 stworzyła armię k-popowych klipów, w tym teledyski chociażby Seo Taiji, SS501, Epik High, TVXQ, czy Dynamic Duo.

Na płycie znajdziemy ogółem sześć kawałków. Wśród ich twórców znajdziemy między innymi szwedzkiego producenta Erika Lidbom’a. Wcześniej pracował z BoA, TVXQ, SHINee, czy VIXX. Znajomym pseudonimem jest też E.ONE, kompozytor, który już tworzył już dla girlsbandu (Luv Star, Gone with the Wind, Sunshine). Poniżej możecie znaleźć całą tracklistę „The Awakening”.

  1. Hear The Wind Sing – utwór z wiodącymi skrzypcami, opowiadający o pozostaniu z drugą osobą blisko, pomimo dużej odległości
  2. Fingertip
  3. Contrail – kawałek w klimatach retro z wyraźnymi klawiszami w refrenie; jest jednocześnie prośbą o otwarcie serca na miłość i obietnicą odwzajemnienia uczucia
  4. Please Save My Earth – piosenka z bogatym tłem, zawierającym chociażby instrumenty smyczkowe oraz dęte, pianino, czy wyraźną gitarę na końcu kompozycji; tekst utworu opowiada historię naszej drugiej połówki spotkanej we śnie, którą prosimy o ratunek dla tytułowej „naszej planety”, czyli samego siebie
  5. Rain In The Spring Time – lekkie zwolnienie tempa płyty z klawiszami na pierwszym planie, które dopełnia dobry wokal; tekst mówi o drugiej osobie, której uczucie burzy nasze mury i działa na nas kojąco, jak deszcz w ciepły, wiosenny dzień
  6. Crush ­– utwór w stylu new jack swing (swingbeat), opowiadający o strachu przed odejściem naszej drugiej połówki i pozostaniu samym ze sobą

Tytułowe Fingertip godzinę po wydaniu zajęło pierwsze miejsce na listach Bugs, olleh i Genie. Później wskoczyło na najwyższe miejsce podium jeszcze w rankingach Soribada i Naver. Warto jednak dodać, że w innych notowaniach piosenka znalazła się w pierwszej dziesiątce. Jej wyniki z 6 marca możecie sprawdzić poniżej (dane pochodzą z 5:30, 7:30 i 11:30 czasu polskiego).

Wszystkie piosenki z nowej płyty, z wyjątkiem Crush, zajęły dobre miejsca w rankingach. W poniższej galerii, możecie sprawdzić jak sobie poradziły.

„The Awakening” dobrze wypadło też na międzynarodowym iTunes. Album wskoczył na podium w siedmiu krajach (Hong Kong, Tajwan, Wietnam, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia). Znalazł się również na 16. miejscu wśród najczęściej pobieranych płyt 6 marca.

GFRIEND pojawią się w czwartkowym M!Countdown, piątkowym KBS Music Bank, sobotnim MBC Music Core i niedzielnym SBS Inkigayo. W najbliższą środę zostanie również wyemitowany nowy odcinek Weekly Idol z ich udziałem. TUTAJ możecie zobaczyć natomiast zakulisowe zdjęcia i wideo z tworzenia płyty.

Podoba się Wam nowa odsłona GFRIEND?

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.