Sowon z GFRIEND spotkała się z falą hejtu ze strony internautów po opublikowaniu zdjęcia, na którym pozuje z manekinem ubranym w nazistowski mundur.

W niedzielę, 31 stycznia, Sowon dodała na swojego prywatnego Instagrama serię zdjęć, na których pozowała przy manekinie stylizowanym na żołnierza. Jego mundur został rozpoznany jako ubiór należący do sił hitlerowskiej armii podczas II Wojny Światowej. Zdjęcie po wielu nieprzychylnych komentarzach szybko zniknęło z konta artystki.

Kurtka, jak i czapka znajdujące się na manekinie posiadają typowo nazistowskie symbole – na kołnierzu kurtki widać naszywkę ze stopniem żołnierskim, a na czapce symbol III Rzeszy z orłem oraz swastyką.

Okazało się, że zdjęcia zostały zrobione w Cafe Zino, kawiarni w stylu europejskim, która znajduje się w Paju w prowincji Gyeonggi. GFRIEND nagrywało tam VCR do swojego najnowszego comebacku. W filmach opublikowanych na ich oficjalnym kanale YouTube można było zauważyć manekina ze zdjęcia Sowon, jak i inne symbole związane z okresem II Wojny Światowej.

 

Wytwórnia GFRIEND, Source Music, po zapoznaniu się z sytuacją wydała oficjalne oświadczenie. Jego tłumaczenie znajdziecie poniżej: 

Z tej strony Source Music. 

 

Najmocniej przepraszamy za spowodowanie kontrowersji z związku z filmem VCR naszego artysty GFRIEND oraz zdjęciem dodanym przez członkinię Sowon.

 

W październiku zeszłego roku, podczas kręcenia VCR do comebacku, zewnętrzna firma wynajęła kawiarnię w Paju, gdzie nasi pracownicy zrobili filmy zza kulis oraz zdjęcia na portale społecznościowe artystów.

 

Podczas sprawdzania planu zdjęciowego osoba odpowiedzialna za to zadanie nie zauważyła, że jest problem ze strojem jednego z manekinów. Przed dodaniem filmu zza kulis (12 grudnia) oraz zdjęcia (31 stycznia) sprawdziliśmy je, jednakże zostały dodane bez wiedzy na temat wszystkich problematycznych kwestii.

 

Przepraszamy za niemożność sprawdzenia przed dodaniem, że znajdują się tam nieodpowiednie rekwizyty w trakcie całego procesu kręcenia filmu i jego dodawania oraz za brak zwrócenia uwagi na fakty historyczne oraz społeczne. Schylamy nasze głowy i przepraszamy tych, którzy poczuli się niekomfortowo przez filmy i zdjęcia.

 

Problematyczne elementy w filmach zostały poprawione. Artystka po rozpoznaniu znaczenia zdjęcia była bardzo zaskoczona, od razu usunęła zdjęcie i poczuła się bardzo odpowiedzialna za jego opublikowanie oraz jest załamana.

 

Będziemy trzymać w pamięci to, że rzeczy, które produkujemy i pokazujemy wpływa na wielu ludzi . Będziemy zwracać uwagę na problemy społeczne w przyszłości.

 

Jeszcze raz bardzo przepraszamy tych, którzy poczuli się urażeni filmami oraz zdjęciami.

 

źródła: (1)
źródło zdjęcia: Prywatny Instagram Sowon, Oficjalny Twitter GFRIEND

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.