Po czterech latach lider BIGBANG powrócił z nowym solowym materiałem. Nowa płyta przedstawia historię jego życia i pełni funkcję autobiografii. Sprawdźcie, co znalazło się na EP muzyka oraz jak nowe piosenki zostały przyjęte przez publiczność.

„Kwon Ji Yong” to prawdziwe imię i nazwisko G-Dragon’a. Nowe wydawnictwo ma w sobie elementy autobiografii muzyka, który zbliża się do swoich 30. urodzin. Teksty piosenek odnoszą się do charakteru GD oraz jego uczuć i przeżyć w związku z dojrzewaniem. „To nie album, który miał na celu stworzenie kolejnego hitu. [G-Dragon] wypełnił go muzyką i słowami, które chciał wyprodukować i opowiedzieć”, powiedział reprezentant YG.

Tytułowym utworem „Kwon Ji Yong” jest Untitled, 2014. Jest to minimalistyczna i nostalgiczna kompozycja, która zdziwiła fanów GD na całym świecie. Magazyn Fuse.tv porównał kompozycję do Somebody Like You Adele, które również urzekało słuchaczy swoją prostotą. Melodii pianina towarzyszy emocjonalny tekst o miłości. Artysta śpiewa w nim o żalu i tęsknocie związanym z odejściem ukochanej osoby. Ma on jednak nadzieję na jej powrót i prosi ją o to, bo wierzy, że nikogo już nie pokocha tak, jak jej. Za produkcję i tekst kawałka odpowiada G-Dragon. Przy kompozycji i aranżacji pomagał mu także Choice37. Klip jest równie minimalistyczny, co piosenka. Widzimy w nim wyłącznie muzyka, który śpiewa na tle nieba. Wideo w 15 godzin obejrzano 3 miliony razy.

Na krążku znajdziemy również 4 inne piosenki. Wszystkie numery, zarówno muzyką, jak i tekstem, opowiadają o tym, jakim człowiekiem jest tytułowy „Kwon Ji Yong”. YG wydało specjalne okładki dla wszystkich kawałków z płyty.

  1. Intro. 권지용 (Middle Fingers-Up)­ – swoisty hymn muzyka, który, jak głosi tytuł, ma wprowadzać nas do całej płyty. Opowiada o życiu GD jako gwiazdy i celebryty.
  2. Act I. 개소리 (BULLSHIT)­ – kawałek, do jakich przyzwyczaił nas G-Dragon w swoich solówkach. Utwór jest mocnym hip-hopowym trackiem, w którym artysta mówi głupotach, które go otaczają i których nie rozumie.
  3. Act II. Super Star – GD opowiada o swoim aktualnym życiu, w którym, nawet jeśli ma dużo pieniędzy oraz „tworzy hity i gra w reklamach”, czegoś i kogoś brakuje.
  4. Act III. 무제(無題) (Untitled, 2014)
  5. Outro. 신곡(神曲) (Divina Commedia) – tekst piosenki nawiązuje do życia każdego z nas, które sprawia, że raz płaczemy, a raz się śmiejemy . Dlatego może być ono utożsamiane z tytułową „Boską Komedią”, w której Dante opisał raj, czyściec i piekło.

Jak informują koreańskie media, G-Dragon zmienił tytułową piosenkę płyty z BULLSHIT na Untitled, 2014. W oficjalnym oświadczeniu YG Entertainment nie podano przyczyny zmiany. Koreańskie portale informacyjne podejrzewają jednak, że było to motywowane ostatnim skandalem z udziałem T.O.P oraz jego hospitalizacją z powodu nadużycia leków uspokajających. Przypomnijmy, że artysta został oskarżony o zażywanie marihuany, która w Korei Południowej jest zakazana. BULLSHIT w obecnej sytuacji mogło okazać się zbyt prowokacyjne na tytułowy singiel.

Co ciekawe, fizyczna wersja płyty nie zostanie wydana w formie CD. W sklepach będzie można nabyć jedynie pendrive z nagranymi piosenkami z „Kwon Ji Yong”. „Razem z wersjami digital, G-Dragon będzie sprzedawał swój album w formacie USB. Zazwyczaj fizyczne kopie sprzedaje się w formie CD, ale zdecydowaliśmy się na inną strategię”, powiedział reprezentant YG Entertainment. Wytwórnia podzieliła się także zdjęciami przedstawiającymi album. Możecie zobaczyć je w galerii poniżej.

Już godzinę po wydaniu Untitled, 2014 zaliczyło all-kill na koreańskich notowaniach muzycznych. Ani na chwilę nie spadło z czołówek rankingów i 24 godziny po premierze jest na pierwszym miejscu zestawienia iChart. Wszystkie piosenki z „Kwon Ji Yong” znalazły się na listach przebojów. Drugie miejsce przemiennie zajmują BULLSHIT i Super Star. Oba utwory znalazły się w pierwszych dziesiątkach notowań. Intro (Middle Fingers Up) oraz Outro (Divina Commedia) również wspięły się wysoko. Wszystkie wyniki możecie sprawdzić poniżej (żeby powiększyć należy kliknąć; dane pochodzą z 8 czerwca z 12:30, 16:30 i 22:30 czasu polskiego).

Nowa płyta GD wskoczyła na pierwsze miejsce dziennego rankingu albumów iTunes na świecie. Krążek był na czele w 39 krajach, w tym chociażby w USA i Kanadzie. W Polsce „Kwon Ji Yong” zajął drugie miejsce. Wszystkie wyniki możecie sprawdzić poniżej (pochodzą z 8 czerwca z 22:30 czasu polskiego). YG Entertainment wydało również grafikę z okazji sukcesu na iTunes, a Yang Hyun Suk, główny producent wytwórni, pochwalił się wynikiem na Instagramie. Untitled, 2014 zajęło również pierwsze miejsca we wszystkich pięciu kategoriach na chińskim QQ Music.

 

 

#GDRAGON #지드래곤 #GD #지디 #권지용 #KWONJIYONG #iTunes #28COUNTRIES #1 #NUMBERONE #신기록 #LIT #YG

Post udostępniony przez YANG HYUN SUK (@fromyg)

 G-Dragon przygotowuje się do światowej trasy koncertowej, podczas której odwiedzi 19 miast. Koncerty zacznie show w Seulu 10 czerwca. Potem artysta odwiedzi również Makau, Singapur, Tajlandię, USA, Austalię i Japonię.

 

źródła:(1)(2)(3)(4)(5)(6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.