Na solowy debiut byłej członkini I.O.I czekali wszyscy fani zespołu. Co możemy usłyszeć na pierwszym mini-albumie artystki?

Tytułową piosenką „Hands on Me” zostało Why Don’t You Know w modnym stylu tropical house. Utwór idealnie nadaje się na nadchodzące wakacje – jest lekki i taneczny. Klimat numeru podkreśla rap Nucksal’a. Kawałek opowiada o uczuciach, które towarzyszą nam, gdy spędzamy czas z ukochaną osobą. Nasz wybranek nie zdaje sobie jednak z nich sprawy. W klipie Chungha pokazuje swoje umiejętności taneczne, które fani mogli poznać już w „Produce 101” i „Hit The Stage”.

Pierwszy mini-album Chunghy jest połączeniem kilku styli muzycznych. Na krążku znajdziemy pięć kawałków, w tym tytułowy. Solistka podkreśliła, że przez swój debiutancki mini-album chce pokazać swoje inne oblicze jako piosenkarki i zmieniać się, tak samo, jak jej muzyka.

  1. Hands on Me – krótki wstęp do całej płyty, jest połączeniem swingu i nowoczesnego beat’u
  2. Why Don’t You Know
  3. Make a Wish ­– ponownie swingowa propozycja z elementami funku; opowiada o miłości, którą porównuje się tu do marzenia, w którego spełnienie nie możemy uwierzyć
  4. 우주먼지 (Space Dust / Cosmic Dust) – zdecydowana zmiana tempa na płycie. Ballada wprowadza słuchacza w nostalgiczny nastrój. Chungha śpiewa o wdzięczności, którą czuje do ukochanej osoby
  5. 월화수목금토일 (Week) – piosenka, którą artystka wydała w kwietniu jako predebiutancki kawałek; można przypisać go do synth R&B. Głównymi tematami numeru są samotność i uwiązaniu w jednym miejscu

Why Don’t You Know godzinę po wydaniu znalazł się na wszystkich listach muzycznych w Korei. Najwyższe miejsca piosenka zajęła jednak w notowaniach Genie i Bugs (10. Pozycja). Kilka godzin później wskoczyła na pierwsze miejsca tych dwóch rankingów. Wtedy również zadebiutowała w pierwszej dwudziestce list Mnet, Naver i Soribada (wyniki pochodzą z 7 czerwca z 6:30 i 17:30 czasu polskiego oraz z  8 czerwca z 12:30 czasu polskiego).

Pierwszy występ z nowym materiałem mogliśmy zobaczyć w najnowszym odcinku M!Countdown. Artystka zaprezentowała się tam z Hands on Me i tytułowym Why Don’t You Know.

Podoba Wam się debiut Chunghy?

 

źródła:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.