Zgodnie z planem, czerwcową odsłoną „Every Day6” został pierwszy pełny album w karierze DAY6. 

Projekt „Every Day6” trwa od stycznia 2017 roku. Zakłada on wydawanie nowego singla każdego miesiąca roku. Do tej pory usłyszeliśmy 10 nowych utworów. Tym razem, jak wcześniej zapowiedział J.Y. Park, zespół zaplanował coś innego. 7 czerwca o 12:00 KST ujrzał światło dzienne pierwszy pełny album DAY6. Tego samego dnia poznaliśmy także oficjalną nazwę fandomu grupy

Na „Sunrise” znajdziemy łącznie 14 piosenek. Trafiły na niego wszystkie utwory wydane do tej pory w ramach „Every Day6”. Oprócz nich, zespół nagrał nowe wersje tytułowych singli swoich poprzednich albumów: Congratulations oraz Letting Go. Kapela nie zapomniała jednak, że album jest częścią projektu, więc usłyszeliśmy także dwa nowe numery. Jak prezentuje się pełna tracklista „Sunrise”?

1. 오늘은 내게 (Lean On Me)
2. 반드시 웃는다 (I Smile)
3. Man in a movie
4. 아 왜 (I Wait)
5. 어떻게 말해 (How Can I Say)
6. 놓아 놓아 놓아 (Letting Go) (Rebooted Ver.) 
7. 그럴 텐데 (I Would)
8. 겨울이 간다 (Goodbye Winter)
9. 장난 아닌데 (I’m Serious)
10. Say Wow
11. DANCE DANCE
12. My Day
13. 예뻤어 (You Were Beautiful)
14. Congratulations (Final Ver.)

Tytułowym singlem albumu został I Smile. Jest to emocjonalny utwór ze zmiennym tempem. Jego charakterystyczną cechą jest wyrazista perkusja, która przewodzi w kompozycji. Za tekst odpowiedzialni są Young K oraz Wonpil. Opowiada on o chłopaku, który ukrywa prawdziwe uczucia przed swoją byłą dziewczyną. Chociaż czuje się zraniony i tęskni za nią, na jego twarzy widnieje uśmiech. Teledysk został nagranych w kilku lokalizacjach. Standardowo znajdziemy w nim fragmenty z grającą kapelą. Jego główną fabułą jest jednak historia zawarta w tekście – spotkanie z byłą ukochaną i wspominanie wspólnych chwil razem.

Drugim nowym utworem jest Lean On MeTym razem, do duetu autorów słów z I Smile dołączył Sungjin. We trójkę napisali tekst o chłopaku, który pociesza swoją przyjaciółkę po kolejnym rozstaniu. Chociaż jest w niej zakochany, ona nie zauważa jego uczuć. Mimo to, bohater zawsze jest gotowy być dla niej oparciem.

Po premierze płyty DAY6 przygotowało dla fanów prezent. Na platformie VLIVE transmitowany był mini koncert. W momencie pisania tego artykułu pełne nagranie nie jest jeszcze dostępne, jednak możliwe jest obejrzenie występu z I Smile pod tym adresem. Rozpoczęła się już także promocja singla w programach muzycznych. Pierwszy comeback stage kapela zagrała w czwartkowym M!Coundown. Nagranie znajdziecie TUTAJ. Z tej okazji chłopcy nakręcili specjalny „przewodnik” dla fanów, jak powinny wyglądać fanchanty podczas występu. Filmik obejrzycie pod tym linkiem. W dzień premiery albumu Dingo Music udostępniło wideo z I Smile, zaśpiewanym i zagranym na żywo, w wersji na telefony komórkowe.

Zespół umożliwił także zajrzenie za kulisy tworzenia teaserów, które promowały płytę i singiel przed premierą:

Czerwcowe piosenki, zaraz po premierze, trafiły na koreańskie rankingi muzyczne. Największy sukces odniosło I Smile, które na Genie wspięło się na drugie miejsce. (wyniki pochodzą z 7 czerwca, 13:30 KST)

DAY6 uzyskało rozgłos także na arenie międzynarodowej. Świadczy o tym obecność nowego albumu oraz dwóch nowych utworów na listach iTunes na całym świecie. „Sunrise” znalazło się na czele rankingów w dziewięciu krajach. W Polsce single znajdowały się około 70. pozycji. Dzień później, 8 czerwca, podskoczyły jednak do 52. i 53. miejsca. (poniższe wyniki pochodzą z 7 czerwca, 20:00 czasu polskiego)

Na koniec obejrzyjcie galerię zdjęć zza kulis, przygotowaną specjalnie do czerwcowego DAY6 MAGAZINE:

Jak podobają Wam się nowe piosenki DAY6? 

 

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.